Przetwornik ciśnienia JUMO MIDAS H20 HP. Niezawodny pomiar ciśnienia w hydraulice pojazdowej

19-12-2019, 06:35

Sektor przemysłu hydraulicznego w samych tylko Niemczech osiąga roczny obrót w wysokości kilku mld euro i zatrudnia ponad 20 000 osób. Prawie połowa obrotów w tym właśnie przemyśle generowana jest w sektorze maszyn samojezdnych takich jak pojazdy budowlane lub w transport bliski i maszyny rolnicze. Maszyny te, od małych poręcznych wózków widłowych, po koparki czerpakowe do górnictwa powierzchniowego ważące ponad 13 000 ton metrycznych i mogące przenosić do 240 000 ton materiału dziennie, różnią się niemal wszystkim. A jednak wszystkie one pracują według tych samych zasad funkcjonalnych. To hydraulika odgrywa tu ważną, o ile nie kluczową rolę. Stojące za nią czujniki wykorzystywane do pomiaru ciśnienia czy temperatury są z reguły identyczne co wydaje się dość niezwykłe biorąc pod uwagę skalę różnicującą te pojazdy od siebie. Z tego też powodu stosowane w tym przypadku przetworniki ciśnienia czy temperatury muszą charakteryzować się wyjątkowymi cechami.

przetwornik ciśnienia

Foto: JUMO. Przetwornik ciśnienia MIDAS H20 HP

Technologia pomiarowa w hydraulice pojazdowej narażona jest na szczególnie trudne warunki środowiskowe. W naszym portfolio znajdziecie Państwo serię przetworników ciśnienia MIDAS H20 HP, które zostały opracowane specjalnie do stosowania w maszynach rolniczych i leśnych, maszynach budowlanych lub wtryskarkach.

Przetworniki ciśnienia serii MIDAS H20 HP posiadają homologację typu ECE wymaganą do homologacji drogowej i są dostępne w wersjach z ochroną aż do IP 69K. Ekstremalna odporność naszych przetworników ciśnienia na wibracje i wstrząsy w połączeniu z wysokim napięciem izolacyjnym od AC 500 V zapewniają bezpieczną pracę nawet w najtrudniejszych warunkach. Przetwornik ten dostępny jest w różnych zakresach pomiarowych od 100 do 1000 bar ciśnienia względnego oraz dla temperatur medium od -40 do +125°C.

Za sprawą swojej kompaktowej konstrukcji zaczynającej się od zaledwie 35 mm długości i solidnej konstrukcji, przetworniki ciśnienia serii MIDAS H20 HP znajdują zastosowanie w wielu różnych aplikacjach. Sprawdzony rezystor cienkowarstwowy gwarantuje doskonałą długoterminową stabilność pomiarową i wysoką dokładność nawet w zmiennych warunkach temperaturowych. Zmierzone ciśnienie przekształcane jest na standardowy elektryczny sygnał napięciowy lub prądowy, wysyłany dalej za pośrednictwem różnych połączeń elektrycznych. Spawana technologia czujników oraz wysoka wytrzymałość na rozerwanie czynią przetwornik ciśnienia niewrażliwym na skoki ciśnienia i niezawodnie zapobiegają wyciekom oleju lub innych mediów pomiarowych. Znakomita jakość sygnału umożliwia również zastosowanie w aplikacjach, w których występują gwałtownie wahania ciśnień, bez ograniczeń wobec ewentualnych błędów kwantyzacji.

Przetwornik ciśnienia serii JUMO MIDAS H20 HP dostępny jest ze standardowymi wariantami przyłączy elektrycznych, takich jak M12, Deutsch DT, MetriPack lub AMP. Użytkownik ma również możliwość wyboru i dostosowania do własnych potrzeb cech takich jak: zakres pomiarowy, przyłącze procesowe czy dodatkowe atesty. Bezuszczelnieniowy system pomiarowy i zastosowanie stali nierdzewnej umożliwiają niezawodne zastosowanie naszych przetworników w szerokim zakresie aplikacji. W zależności od wymagań, możliwe jest ograniczenie wartości początkowej lub końcowej sygnału. Uniemożliwia to np. przełączenie sterownika na awarię w przypadku krótkotrwałych szczytów ciśnienia lub przekroczeń ciśnienia. 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag przetwornik ciśnienia
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: