Przestępcy porozumiewają się dzięki konsolom do gier

02-08-2011, 11:49

Coraz więcej usług sieciowych pozwala na wygodną komunikację, zatem także przestępcy testują nowe formy porozumiewania się, by utrudnić policji dotarcie do przesyłanych przez nich informacji.

O PlayStation Network głośno było niedawno ze względu na olbrzymi wyciek danych, jednak okazuje się, że brak usługi doskwierał nie tylko zwykłym graczom.

>>Czytaj także: Sony chce odświeżyć wygląd PlayStation Network

Sonda
Czy tańsze smartfony zostaną dobrze przyjęte w krajach rozwijających się?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Serwis Public Intelligence poinformował, że członkowie amerykańskiego gangu Bloods porozumiewają się, wykorzystując usługę od Sony. Przestępcy są objęci aresztem domowym, jednak dzięki dostępowi do usługi mogą bez większych trudności wymieniać się informacjami czy też... wspólnie spędzać czas przy grach.

Przypomnijmy, że z PSN korzysta kilkaset milionów użytkowników na całym świecie. W zbiorach sieciowej usługi dostępnych jest ponad 900 gier oraz tysiące dodatków, które mają urozmaicać rozrywkę. Nie mogło zabraknąć oczywiście wspomnianej wcześniej funkcji umożliwiającej wzajemną komunikację graczy.

Członkowie gangu mieli się informować o swoich nickach w PlayStation Network, korzystając z serwisów społecznościowych. Warto też zauważyć, że nie wiadomo, czego dokładnie dotyczyły rozmowy przestępców w PSN. Być może zwyczajnie chcieli urozmaicić sobie areszt domowy, grając wspólnie w jeden z nowych tytułów.

>>Czytaj także: PSN wraca do Japonii


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930