Przemyślany zakup armatury łazienkowej. Co wziąć pod uwagę?

25-03-2020, 20:53

Na rynku dostępnych jest coraz więcej wariantów armatury łazienkowej, co wywołuje problemy dotyczące wyboru u osób, które w ogóle nie znają się na urządzaniu pomieszczenia kąpielowego. Tymczasem armatura nie może być przypadkowa. Poznanie podstawowych informacji na jej temat z pewnością ułatwi decyzję. Jakie cechy powinna mieć armatura, aby zapewniała komfort użytkowania?

Funkcjonalność i estetyka armatury łazienkowej

Komfort użytkowania armatury łazienkowej jest istotny, a to oznacza, że jedną z najważniejszych cech, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze, jest funkcjonalność. Estetyka również nie pozostaje bez znaczenia, ponieważ armatura sanitarna jest niewielkim, ale rzucającym się w oczy elementem. Cała aranżacja pomieszczenia ucierpi, jeżeli jej kształt lub kolorystyka nie będą odpowiednio dopasowane. Trzeba wziąć pod uwagę estetykę baterii do umywalki, wanny lub prysznica i ewentualnego bidetu. Najdroższa armatura to nie zawsze dobry wybór, ale tania zwykle nie jest najlepszej jakości, dlatego warto wybrać optymalny wariant jakości do ceny, aby w krótkim czasie nie był konieczny demontaż. Bateria powinna służyć przez wiele lat bez konieczności wymiany. Aby zaoszczędzić nieco, warto zajrzeć, jaką ofertę ma https://plusoutlet.pl. W internetowym outlecie zawsze można znaleźć korzystne opcje cenowe. Przy wyborze warto zwrócić uwagę, czy bateria jest wyposażona np. w termostat.

armatura łazienkowa

Wybór baterii łazienkowej, czyli najważniejsze kwestie

Chociaż armatura łazienkowa spełnia określoną funkcję i powinna się sprawdzać właśnie w kwestii praktycznej, wpływa na estetykę całego pomieszczenia. Dlatego design baterii powinien być spójny z całą aranżacją. Obecnie można wybierać spośród wielu bardzo różnorodnych modeli. Do wyboru są interesujące warianty nowoczesne, klasyczne, ale też retro. Przy zakupie trzeba też uwzględnić kwestię czyszczenia. Proste kształty nie stwarzają żadnych problemów, ale np. niektóre wersje retro mają zakamarki i zagłębienia, do których trudno się dostać, a to w nich kumuluje się największy osad. Jeżeli zależy ci, aby zawsze była ustawiona optymalna temperatura, zdecyduj się na baterię z termostatem. Dzięki temu dzieci i osoby starsze unikną oparzeń. Coraz więcej producentów przedstawia baterie jako ekologiczne. Są to modele ograniczające zużycie wody, mają reduktor ciśnienia i ogranicznik przepływu.

 

Podział baterii wannowych i umywalkowych pod względem montażu

Sposób montażu baterii jest najważniejszym czynnikiem wyboru, od którego należy w ogóle zacząć rozpatrzenie zakupu. O rodzaju baterii trzeba zadecydować przed rozpoczęciem remontu, ponieważ niektóre rodzaje montuje się na wcześniejszym etapie, a potem jest już za późno i trzeba by rozkuwać ścianę. Pod względem estetycznym polecane są baterie ścienne i podtynkowe, ponieważ ich mechanizm zostaje schowany w ścianie, a na zewnątrz widać jedynie wylewkę i dźwignię baterii przykryte maskownicą. Z baterią sztorcową, czyli stojącą jest mniej problemów, jeżeli pomyślisz o niej na końcowym etapie projektowania. Montuje się ją w korpusie wanny albo umywalki – można też w blacie znajdującym się koło nich.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag armatura łazienkowa
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: