Przejęcie grupy SARE, rowery miejskie z BLIKiem. Przegląd #ebiznes

28-06-2017, 07:52

W dzisiejszym przeglądzie piszemy m.in. o nowym zastosowaniu szybkich płatności i o rozwoju firm działających w Polsce. Zapraszamy do lektury.

  • Powstaje nowy kanał dystrybucji B2B w branży ogrodniczej. Greenery to platforma dystrybucyjna, która ma ułatwić współpracę między producentami roślin i odbiorcami hurtowymi. Stanowi połączenie sesji targowych na żywo z platformą online. Jest dopasowana do potrzeb branży. Oficjalnie ruszy za dwa miesiące podczas targów ogrodniczych w w Warszawie ( źródło: materiał prasowy Greenery).
  • „Kreatywny Gdańsk. Biznes na Start” to nowy projekt finansowany ze środków Miasta Gdańsk, a organizowany przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Adresatami programu są twórcy pomysłów oraz młode firmy z branży kreatywnej. Wybrani w procesie rekrutacji uczestnicy skorzystają z warsztatów, mentoringu, doradztwa i otrzymają pomoc dostosowaną do potrzeb firmy. Rekrutacja trwa do 9 lipca (źródło: materiał prasowy inkubatora STARTER).
  • Cisco wprowadza nowe programy deweloperskie i szkolenia, mające przyspieszyć wdrażanie i wykorzystanie ogłoszonej przed tygodniem intuicyjnej sieci Cisco, która ma wykrywać i ograniczać zagrożenia, ucząc się wraz z upływem czasu (źródło: materiał prasowy Cisco).
  • Kolejne zastosowanie systemu płatności BLIK - tym razem w systemie wypożyczania rowerów miejskich Nextbike. Nie trzeba już mieć zawczasu doładowanego konta, można zrobić to bezpośrednio przy wypożyczeniu roweru. Taka możliwość dostępna jest na razie w Warszawie (źródło: materiał prasowy Nextbike).
  • SARE, spółka oferująca systemy i narzędzia wspierające sprzedaż oraz automatyzację działań marketingowych, planuje zakup 84 udziałów spółki MarketNews24, specjalizującej się w tworzeniu i dystrybucji treści video. Udziały te stanowią 83,35% kapitału zakładowego spółki MarketNews24 (źródło: materiał prasowy Grupy SARE).
  • InPost rozszerzył możliwość wysyłania przesyłek międzynarodowych w ramach usługi Cross Border o Węgry i Luksemburg. Przesyłkę z InPostem można nadać już do 17 krajów, w tym w Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji - bezpośrednio do sieci Paczkomatów® InPost (źródło: materiał prasowy InPost).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Tematy pokrewne:  

tag SAREtag Greenery
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031