Przed czym chroni ubezpieczenie dla uprawiających sporty ekstremalne?

06-04-2018, 08:53

Coraz więcej osób uprawia sporty ekstremalne. Wynika to przede wszystkim z pragnienia odczuwania adrenaliny i odreagowania codziennych stresów związanych z pracą. Wybierając się na wyjazd połączony z uprawianiem tego typu sportów należy pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu, które ma na celu zapewnienie wysokiego poziomu ochrony w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.

sporty ekstremalne

Czym są sporty ekstremalne?

Pojęcie sportów ekstremalnych jest niezwykle szerokie. Obejmuje ono bowiem nie tylko aktywności powszechnie uważane za niebezpieczne, takie jak chociażby wspinaczka wysokogórska czy też skoki na bungee. Sportem ekstremalnym może być również narciarstwo lub snowboard. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób ktoś jeździ. Jeżeli uprawianie tego typu sportu połączone jest z wykonywaniem rozmaitych akrobacji, wówczas jak najbardziej można mówić o sporcie ekstremalnym. W kontekście zawierania umowy ubezpieczenia zawsze należy jednak zapoznać się z jej postanowieniami. Poszczególne jej zapisy definiują co jest sportem ekstremalnym, a co nim nie jest.

Ubezpieczenia dla uprawiających sporty ekstremalne – co warto wiedzieć?

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie polisy dla osób uprawiających sporty ekstremalne. W każdym jednak przypadku należy dokładnie zapoznać się z postanowieniami zawieranej umowy. To właśnie w niej znajdują się poszczególne regulacje dotyczące ochrony ubezpieczeniowej oraz wyłączenia, a więc okoliczności, które nie są objęte ochroną. Z całą pewnością należy zwrócić uwagę, przed czym konkretnie chroni dane ubezpieczenie. Niezwykle ważna jest także wysokość sumy gwarantowanej. To właśnie ona zapewnia należyty poziom ochrony – wszelkie koszty związane z ratownictwem oraz leczeniem są pokrywane z niej. Dzięki temu ubezpieczony może mieć pewność, że nieszczęśliwe zdarzenie nie zrujnuje jego budżetu.

Przed czym jeszcze chroni ubezpieczenie?

Ubezpieczenie sporty ekstremalne (https://tueuropa.pl/ubezpieczenie-na-narty-i-snowboard-sport-and-fun.htm) chroni nie tylko przed kosztami ratownictwa oraz leczenia. Dobrze przygotowana polisa zabezpiecza również sprzęt sportowy, który nierzadko nie należy do najtańszych. Może on bowiem ulec zniszczeniu lub uszkodzeniu, szczególnie w razie wypadku. Wówczas ubezpieczenie pozwoli na odzyskanie pieniędzy za drogi sprzęt, który ucierpiał podczas zdarzenia. Właśnie tego typu polisy oferuje TU Europa. Co jest niezwykle istotne, decydując się na zakup ubezpieczenia istnieje możliwość zakupu dodatkowych opcji. Do najczęściej wybieranych przez klientów należy wskazać przede wszystkim ubezpieczenie assistance samochodu, zwrot kosztów związanych z rehabilitacją w Polsce oraz zwrot kosztów ratownictwa i transportu w przypadku osób przewlekle chorych. Ich wybór nie skutkuje jednak znaczącym wzrostem kosztu polisy.

Uprawianie każdego sportu wiąże się nieodłącznie z ryzykiem. Szczególnie, gdy są to sporty ekstremalne. Za takie mogą uchodzić również dyscypliny, które cieszą się dużą popularnością – na przykład narciarstwo i snowboard. Wszystko zależy bowiem od stylu jazdy danej osoby. Najważniejsze jest zatem, aby czuć się bezpiecznie, a ewentualny wypadek, by nie nadwyrężył znacznie naszego budżetu, w przypadku kiedy będziemy potrzebować np. hospitalizacji za granicą.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Codecool

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.