Przechodzisz na tryb pracy zdalnej? Zobacz, jak się przygotować do tej zmiany

28-07-2020, 15:11

Praca zdalna ma wiele atutów. Oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdy do biura, możliwość lepszej opieki nad dziećmi i zwierzętami w domu, a także elastyczne godziny pracy – to tylko niektóre z nich. Poniższy poradnik podpowie Ci, jak stworzyć domowe środowisko do pracy, sprzyjające skupieniu oraz koncentracji na zadaniach.

praca zdalna

Model pracy zdalnej to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku tych osób, które chcą lepiej łączyć życie prywatne z życiem zawodowym. Młode mamy, pracownicy opiekujący się schorowanymi rodzicami, osoby pracujące dla wielu klientów równocześnie, osoby niepełnosprawne i zamieszkujące miejscowości oddalone od metropolii – praca zdalna spełnia potrzeby wielu grup pracowników. Zobacz, w jaki sposób urządzić domowe biuro, aby dobrze Ci się w nim pracowało.

Po pierwsze: zaopatrz się w segregatory i koszulki do przechowywania

Dziel i rządź! Zorganizuj w taki sposób swoją biurowo-domową przestrzeń, aby zawsze szybko móc znaleźć to, czego aktualnie szukasz. Pamiętaj o tym, aby zaopatrzyć się w segregatory oraz w koszulki na dokumenty. Znajdziesz je w sklepie internetowym https://dlabiura24.pl/segregatory. Możesz dobrać je kolorystycznie do całego wnętrza, aby stworzyć atrakcyjną i spójną aranżację, w której aż będzie chciało się spędzać czas.

Po drugie: zadbaj o przestrzeń do wieszania notatek

Duża liczba zadań do wykonania, liczne telefony i wskazówki udzielane przez klientów tą drogą, ale także przypomnienie o ważnym spotkaniu – każda z tych notatek mogłaby zawisnąć na tablicy korkowej lub magnetycznej. Dzięki temu nigdy o niczym nie zapomnisz – wystarczy jeden rzut oka nad biurko, aby dokładnie wiedzieć, jakie zadania Cię dziś czekają. Prawda, że proste?

Po trzecie: zaopatrz się w regał, półki i kontenerki

Blat roboczy biurka bywa czasami zbyt mały. Zwłaszcza, jeśli masz rozpoczętych na raz wiele ważnych szkiców i projektów. Na szczęście jest na to rada. Zaopatrz się w wysoki regał, na którym umieścisz teczki na większe projekty. Przydatne będą też półki nad biurkiem oraz kontenerki na kółkach, które zwiększą opcje wygodnego przechowywania.

Po czwarte: pamiętaj o odpowiednim oświetleniu

Praca wieczorami, ale także w okresie jesieni i zimy, gdy za oknem szybko robi się ciemno, wymaga sięgnięcia po dobre oświetlenie. Udowodniono, że koncentracji i skupieniu sprzyja zimna temperatura światła. Jeśli jesteś osobą leworęczną, ustaw lampkę na biurku z prawej strony. A gdy praworęczną, źródło światła miej ze swojej lewej. Dbaj o wzrok, aby służył Ci niezawodnie zarówno podczas pracy przy ekranie komputera, jak i przy projektach koncepcyjnych wykonywanych tradycyjnie na kartce.

Po piąte: inspiruj się i motywuj do poszukiwania nowych rozwiązań

Jeśli pracujesz w branży kreatywnej, w codziennej pracy na pewno przydadzą Ci się motywacyjne hasła, inspirujące ilustracje oraz obrazy. W końcu nie samą pracą człowiek żyje! Dostarczaj swojemu mózgowi pozytywnych bodźców, aby każdego dnia mógł zaskakiwać Cię nowymi fantastycznymi pomysłami.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag praca zdalnatag nols
To warto przeczytać

fot. sdecoret


RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: