Prosta i intuicyjna obsługa tachografu cyfrowego

24-07-2018, 10:46

Branża związana z szeroko pojętym transportem coraz bardziej się rozwija. Firmy transportowe rosną jak przysłowiowe “grzyby po deszczu”. Każdego dnia obserwujemy powstawanie nowych przedsiębiorstw kurierskich, taksówkowych, profesjonalnych firm transportowych w wielu gałęziach przemysłu. Transport i logistyka to dziedzina bardzo wymagająca - z tego też powodu niezwykle istotne znaczenie ma odpowiednia organizacja zleceń i automatyka pracy. W codziennej pracy bardzo przydatny okazuje się tachograf cyfrowy. Jakie są jego podstawowe zalety? Jak może pomóc w Twojej firmie?

mat partnera

Tachograf cyfrowy - rejestracja pracy kierowców - wsparcie działań Twojej firmy

Tachograf cyfrowy jest nowoczesnym urządzeniem pozwalającym na rejestrowanie podstawowych parametrów pracy kierowców. Ułatwia on realizację zleceń każdej firmy, która ma do czynienia z transportem - przewozem osób lub rzeczy. Od pewnego czasu wprowadzono obowiązek instalacji tachografu cyfrowego między innymi we wszystkich pojazdach ciężarowych i autobusach o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony wykorzystywanych do transportu dowolnych towarów.  Obowiązek ten wszedł w życie 30 kwietnia 2006 roku. Auta, które były rejestrowane przed tą datą mogą jeszcze używać tachografów analogowych - pojazdy zarejestrowane po tej dacie muszą mieć zainstalowany tachograf cyfrowy.

Tachografy cyfrowe to znacząca pomoc w pracy z punktu widzenia kierowcy, który jest w trasie, jak i osoby, która nawiguje dostępną flotą i czuwa nad prawidłową realizacją zlecenia. Kierowca już nie musi zdawać po powrocie specjalnego, pisemnego raportu z trasy. Dane są wczytywane przez tachograf cyfrowy już w czasie jazdy - raporty tworzone są automatycznie z uwzględnieniem wszystkich ważnych informacji.  Jest to możliwe, dzięki specjalnemu urządzeniu z serii TomTom, które jest zainstalowane w ciężarówce autobusie… - wszystkie dane są rejestrowane i automatycznie w czasie rzeczywistym przekazywane do operatora danej floty.

Tachograf cyfrowy to oszczędność czasu dla kierowcy i operatora floty. Wszystkie dane są zapisywane na specjalnej platformie WEBFLEET. Unikamy, dzięki temu, dużej ilości papierologii. Poprzez tachograf cyfrowy można szybko obliczyć, a następnie wykonać rzetelny raport dotyczący między innymi czasu pracy kierowcy, długości przerwy, charakteru trasy, ilości paliwa pozostałego do następnego tankowania i wszystkich niezbędnych informacji. 

Funkcjonalność podstawą w branży transportowej

Tachografy cyfrowe znacząco ułatwiają pracę i realizację zamówień w firmach transportowych. Platforma WEBFLEET to intuicyjna i funkcjonalna obsługa - oprogramowanie jest idealnie dopasowane nie tylko do wymagań obecnej branży, ale również do indywidualnych potrzeb użytkowników - kierowców i operatorów.  Platforma pozwala na rejestrowanie i przechowywanie danych, przyspiesza i usprawnia tworzenie raportów, a także wpływa pozytywnie na jakość kontaktu kierowcy z operatorem floty. Kierowca cały czas ma bezproblemowy kontakt z operatorem z każdego miejsca na świecie.

Dzięki tachografowi cyfrowemu i platformie WEBFLEET kierownicy firm mogą w łatwy sposób rozdzielać zadania na poszczególnych pracowników - czas pracy oraz charakter wykonywanego zlecenia jest idealnie dopasowany do ich możliwości. Operator floty otrzymując szczegółowe raporty i monitorując przebieg trasy może jeszcze lepiej i rozważniej planować pracę - rozdzielać zadania biorąc pod uwagę najmocniejsze strony swojej kadry.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. peshkovRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Serwisy specjalne: