Projektowanie ogrodu - dlaczego warto zlecić projekt profesjonalnej firmie?

19-02-2020, 11:17

Ogród to ozdoba każdego domu. Czasami wydaje się, że jego aranżacja to bułka z masłem – wystarczy posadzić kilka roślin i kwiatów… to jednak nie takie proste jak się wydaje! By cieszyć się wyjątkowym ogrodem, o cudownej stylistyce i przede wszystkim odpowiednim zaplanowaniu, warto skorzystać z usług profesjonalistów w tym fachu. Odpowiednie projektowanie ogrodów przemieni naszą przestrzeń wokół domu w prywatny park – czy warto i dlaczego tak? Zapraszamy do lektury!

ogród

Po pierwsze – kompleksowe zakładanie ogrodów!

Kompleksowe projektowanie ogrodów przez specjalistyczne firmy daje szybki, estetyczny i funkcjonalny efekt końcowy. Firma zajmie się przygotowaniem mapek, posiada sprzęt i specjalistów, a także źródło dostaw roślinności oraz elementów małej architektury, o które ciężko w zwykłych sklepach. Zakładanie ogrodu od trawy po korony drzew to wygoda, o jaką trudno, jeśli podejmiemy się tej pracy na własną rękę.

Warto wiedzieć, że projekt ogrodu to nie tylko roślinność. Trzeba także odpowiednich prac ziemnych, wykonania systemów nawodnienia lub odwodnienia, w wielu przypadkach także prac wymagających ciężkiego sprzętu. Zlecanie wszystkich tych prac pomniejszym wykonawcom to kłopot logistyczny, a nierzadko także cios dla naszego domowego budżetu. Projektowanie ogrodów przez specjalistów daje nam także pewność, że wykorzystane techniki architektoniczne, ogrodnicze i nawodnieniowe są aktualnie najlepsze, najbardziej oszczędne i efektywne.

Po drugie – fachowa, wielobranżowa obsługa przy zakładaniu ogrodu!

Jeśli nasza przydomowa przestrzeń ma zmienić się w wyjątkowy, stylowy zakątek, aranżowany zgodnie z naszymi wysokimi wymaganiami, niezbędna będzie współpraca specjalistów z wielu dziedzin. Projekt ogrodu przewidujący funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni przewiduje między innymi oświetlenie oraz wykonanie różnych rodzajów nawierzchni. To kosztowne, wymagające wiedzy i doświadczenia prace budowlano-konstrukcyjne. Jeśli chcemy je wykonać koniecznie na własną rękę – trzeba liczyć się z ograniczeniami…

Po trzecie – oszczędne i przemyślane gospodarowanie wodą!

Dobry projekt ogrodu uwzględnia nie tylko warstwę estetyczną, ale także plan gospodarowania wodą opadową do celów nawodnieniowych. Mała retencja jest aktualnie tematem bardzo często poruszanym, odpowiedzialność za zwiększanie zasobów wodnych w Polsce powinna zaczynać się od naszych ogrodów, a dopiero później postępować w większej skali. Efektywne wykorzystanie zasobów wodnych, stworzenie systemu nawodnienia, odwodnienia, wykonanie oczka wodnego, kaskady lub stawu to zadanie niełatwe.

Aby nawadnianie roślin było mało kosztowne, projektowanie ogrodu musi przewidywać najnowsze systemy na rynku. Zautomatyzowane zraszacze, sterowane i programowane zdalnie, zapewniają optymalne zużycie wody oraz najlepsze nawodnienie dla roślin, dostosowane do ich potrzeb.

Zakładanie ogrodów – podsumowanie

Chociaż projekt ogrodu może wydawać się zbytkiem i sporym wydatkiem, w praktyce jest oszczędnością czasu i środków, a także znacząco zwiększa możliwości aranżacji tej przestrzeni. Kompleksowe zakładanie ogrodów uwzględnia pracę fachowców z wielu dziedzin, specjalistycznego sprzętu, wykorzystania rzadkich gatunków roślin i elementów ozdobnych. Czy jest to warte swojej ceny? Zapytaj o ofertę i porównaj to ze swoimi kalkulacjami – w ten sposób najlepiej dowiesz się ile będzie kosztował wymarzony d!


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag projektowanie ogrodówtag ogrodytag ogród
To warto przeczytać

fot. LeslieAnn

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: