Projektowanie centrów danych w internecie

19-08-2008, 10:30

Internetowe aplikacje pomagające w projektowaniu centrów danych udostępnila firma APC. Aplikacje APC TradeOff Tools dzielą główne elementy planowania centrów na serię łatwiejszych do podjęcia decyzji, dzięki czemu specjaliści mogą eksperymentować z różnymi parametrami zużycia prądu, wydajności, kosztów itd.

Siedem narzędzi APC TradeOff Tools jest już dostępnych na stronie APC w sekcji Tools pod adresem tools.apc.com (jęz. angielski). Znajdują się tam następujące narzędzia:

  • Carbon Calculator - pokazuje, jak zmiany w położeniu centrów danych, ich efektywność oraz obciążenie mocy mogą wpływać na emisję dwutlenku węgla i rachunek za energię elektryczną.
  • Energy Efficiency Calculator - profiluje centra danych i oblicza ich wydajność oraz koszt energii elektrycznej w oparciu o charakterystykę centrum danych.
  • Capital Cost Calculator - identyfikuje główne parametry centrum danych i kalkuluje całkowite koszty w oparciu o te parametry. Pozwala to użytkownikom ocenić, jak zmiany lokalizacji, zasobów, chłodzenia i zasilania mogą wpływać na koszt całkowity.
  • Virtualization Energy Cost Calculator - na podstawie danych o infrastrukturze IT i urządzeniach fizycznych oblicza oszczędności, jakie firma może osiągnąć dzięki zastosowaniu wirtualizacji serwerów.
  • Power Sizing Calculator - definiuje podstawowe charakterystyki obciążenia infrastruktury i przelicza, jak dużo energii będzie potrzebne do wsparcia tego obciążenia.
  • InRowContainment Selector - tworzy prototypową konfigurację szaf rackowych i systemu chłodzenia w oparciu o preferencje użytkownika i fizyczne wymiary serwerowni.
  • AC vs. DC Calculator - porównuje cztery różne systemy przesyłu prądu stałego i zmiennego i oblicza ich indywidualną wydajność.

Narzędzia APC TradeOff Tools zostały stworzone przez dział Data Center Science Center (DCSC) firmy APC.


Źródło: APC
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930