Programy dla uczniów i nauczycieli - nowy sklep na polskim rynku

22-09-2011, 10:14

Oprogramowanie Microsoftu, Adobe i video2brain dla uczniów i nauczycieli będzie oferował sklep Legalo. Nasz kraj jest 11 państwem, w którym uruchomiono sklep, choć firma działa zaledwie od 6 miesięcy.

Sonda
Korzystasz z oprogramowania edukacyjnego?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Istniejąca od kwietnia 2011 roku firma Legalo uruchomiła w Polsce sklep z oprogramowaniem dla uczniów, studentów, nauczycieli i wykładowców. Firma chce w taki sposób propagować legalne oprogramowanie wśród młodych ludzi.

Legalo już na starcie otrzymało wsparcie od firmy Adobe. Przechodząc pomyślnie wszystkie programy w ramach Adobe Certified Partner, jako certyfikowany sprzedawca było w stanie w szybkim tempie osiągnąć popularność  na rynku akademickim.

>> Czytaj też: Wybory 2011: SLD chce stworzyć Polskę cyfrową w ciągu 4 lat

Sklep dla uczniów i nauczycieli Legalo
fot. Legalo - Sklep dla uczniów i nauczycieli Legalo
 Uprawnieni do pobrania większości produktów dostępnych w sklepie internetowym są wyłącznie uczniowie, studenci i nauczyciele pracujący w szkołach lub na uczelniach. Oferowane produkty firm Microsoft i Adobe są sprzedawane w wersjach pudełkowych. Natomiast w przypadku niektórych materiałów video2brain są to licencje.

Dlaczego sklep kładzie nacisk na legalne oprogramowanie? Legalne oprogramowanie jest podstawą całego rynku sprzedaży, której częścią jest Legalo. Przez nielegalne licencje nie tylko producenci oprogramowania stają się ofiarami. Na szczęście coraz więcej  firm i osób prywatnych przykłada coraz większą wagę do ochrony własności intelektualnej. Legalo chce włączyć się w proces edukowania młodych ludzi (szczególnie uczniów i studentów) w zakresie szkodliwości, jaka wynika z nabywania nielegalnego oprogramowania - tłumaczy przedstawiciel Legalo.

Sklep dostępny jest pod adresem: www.legalo.eu


Następny artykuł » zamknij

Facebook podwaja przychody

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031