Programiści na zamówienie

02-02-2017, 12:05

Rynek pracownika to jedno z największych wyzwań branży IT. Mimo stałego podnoszenia standardów pracy i oferowania coraz bardziej atrakcyjnych korzyści pozafinansowych, firmy wciąż muszą zabiegać o specjalistów. Jednak ciągle rosnące zapotrzebowanie na programistów spowodowało, że przed pracodawcami otworzyła się właśnie ciekawa alternatywa dla tradycyjnej rekrutacji.

Nawiązanie współpracy ze szkołą programowania to nowe rozwiązanie dla pracodawców z dużym zapotrzebowaniem na młodszych programistów, które pozwala zaplanować rozwój zespołu specjalistów w dłuższej perspektywie czasowej. Placówką na polskim rynku, oferującą szkolenie programistów w szerokim zakresie, jest krakowski oddział międzynarodowej szkoły programowania Codecool. Prowadzi on trwające 18 miesięcy kursy programowania, przygotowujące uczestników do rozpoczęcia pracy na stanowisku junior developera. Ostatnie sześć miesięcy nauki w Codecool ma charakter stażu i poświęcone jest doskonaleniu zdobytych umiejętności oraz wdrażaniu się w specyfikę firmy, w której kursanci podejmą swoją pierwszą pracę.

 

 

- Misją Codecool jest wprowadzenie utalentowanych i zmotywowanych ludzi na rynek pracy IT, odpowiadając w ten sposób na potrzeby pracodawców i niwelując ogromną lukę w branży. W szkole uczymy nie tylko technologii, ale również rozwijamy u naszych studentów umiejętności potrzebne do dalszego samodoskonalenia oraz pracy w nowych środowiskach. Wiemy, że każda firma ma swoje potrzeby i jesteśmy pod tym względem elastyczni – możemy opracować, czy też dostosować program zaawansowanych modułów kursu pod względem technologii, narzędzi czy innych specyficznych szkoleń wykorzystywanych u klienta. W ten sposób firma zyskuje pracownika, który jest w pełni efektywny już od pierwszego dnia pracy, bo wszystkie procesy poznał w czasie trwania kursu – twierdzi Jerzy Mardaus, menedżer regionalny szkoły programowania Codecool. 

Krakowski oddział Codecool prowadzi kursy, w trakcie których uczestnicy przy wsparciu mentorów w innowacyjny sposób uczą się programowania w kilkuosobowych grupach. W tym czasie nabywają kompetencje wymagane do podjęcia pracy na stanowisku młodszego programisty. Pierwszy nabór do szkoły miał miejsce jesienią 2016 roku - wówczas naukę rozpoczęło ponad 60 kursantów. Będą gotowi do podjęcia pracy już na początku przyszłego roku.


Źródło: Materiał nadesłany do redakcji. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: