Program do projektowania wnętrz 3D - czym się powinien wyróżniać

16-09-2019, 07:48

Program do wnętrz i architektury, ich projektowania, modyfikacji i prezentacji klientowi to niezbędne narzędzie w pracy architekta. Dzisiaj klient nie oczekuje rozbudowanego rysunku technicznego, ale wiarygodnej aranżacji, która pozwoli mu wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał projekt przeniesiony w konkretne warunki. Aby spełnienie tego typu oczekiwań było możliwe, trzeba postawić na dobry program do projektowania wnętrz 3D.

projektowanie wnętrz 3D

  1. Projektowanie wnętrz - realizm przede wszystkim 
  1. Pełna dokumentacja a program do aranżacji wnętrz
  1. Cenne dodatki

Projektowanie wnętrz - realizm przede wszystkim 

Program do aranżacji wnętrz jeszcze do niedawna nie pozwalał na wprowadzenie natychmiastowych zmian do projektu. Pozwalał je co prawda zaprogramować, ale by zobaczyć efekt zmiany parametrów, trzeba było poczekać na render. Obecnie, nowoczesny program do projektowania 3D ma wbudowany szybki silnik renderujący, który umożliwia wprowadzenie zmian w czasie rzeczywistym. Projektanci mogą więc modyfikować swoje projekty bez oczekiwania na renderowanie, które się obywa niejako "w tle".

Pełna dokumentacja a program do aranżacji wnętrz

Wybierając program do projektowania warto zwrócić uwagę na możliwość automatycznego tworzenia pełnej dokumentacji projektowej uwzględniającej zestawienia, wymiarowanie, dowolne rzuty i przekroje, a także tworzone moodboardy. Dobrze byłoby, aby program zakładał współpracę z wieloma formatami plików CAD/BIM: .dwg, .dxf, .3ds, .skp, .rfa, .dae, .asc, .jpg, .pdf, .obj, .stl, .kmz, .fbx, .e57, .ply, .hou, .drw. Nie musi to jednak oznaczać, że obsługa takiego programu będzie skomplikowana. Istnieją takie programy do architektury, które są na tyle intuicyjne i nie wymagają ogromnego obycia ze środowiskiem CAD, że sprawdzą się również w przypadku początkujących architektów. Dobrym przykładem jest np. https://www.archline-polska.pl/.

Cenne dodatki

Współczesne programy do aranżacji wnętrz potrafią w ogromnym stopniu ułatwić pracę architekta. Istnieją bowiem moduły, które pozwalają na parametryczne projektowanie mebli skrzyniowych czy modelowanie własnych frontów. Można postawić na narzędzie ułatwiające projektowanie układów ceramiki i paneli. Można tutaj skorzystać z wbudowanych do programu kształtów płytek lub wgrać własne. Zaawansowany edytor umożliwia nawet parametryczne projektowanie mebli. Możliwości nie kończą się na modelowaniu 3D. Architektura BIM pozwala bowiem na powiększanie informacji o projekcie bez jednoczesnej utraty danych. Ponadto umożliwia współpracę różnych specjalistów na jednym pliku.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać


fot. Symetria
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: