Problemy ze zdrowiem? Postaw na skuteczną fizjoterapię

27-03-2018, 07:45

Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej – dominujący obecnie styl życia nie sprzyja zachowaniu zdrowia. Coraz więcej osób wymaga pomocy fizjoterapeutycznej. Doświadczenie i nowoczesne metody – jeśli połączenie takich cech oferuje gabinet fizjoterapeuty – warto z takiej oferty skorzystać.

fizjo poznań

Z pomocy fizjoterapeutów korzystamy coraz częściej – dotyczy to nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci. Podobnie jest w przypadku konieczności poddawania się zabiegom rehabilitacyjnym. Wielu kłopotów ze zdrowiem, w następstwie których serie zabiegów są nieodzowne, w celu przywrócenia sprawności albo doprowadzenia jej do optymalnego stanu, można uniknąć.

Niestety, powszechny pośpiech, stres i brak dbałości o zdrowie na co dzień, nie pozostają bez wpływu na ogólną kondycję organizmu, jego odporność i podatność na choroby oraz urazy.

Nawet najlepsze zabiegi i wdrożenie najefektywniejszych terapii, nie przyniesie spodziewanego efektu – realnego i przede wszystkim trwałego polepszenia kondycji, jeśli nie zmienimy trybu życia na bardziej higieniczny, co oznacza większą dbałość, zarówno o lepszą codzienną dietę, jak i wprowadzenie w życie planu aktywności fizycznej najodpowiedniejszej dla nas.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie są nasze aktualne możliwości fizyczne – nigdy nie próbujmy wdrażać zbyt intensywnych ćwiczeń – szczególnie, gdy kiedyś doświadczyliśmy urazów. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że do fizjoterapeuty możemy zwrócić się o pomoc nie tylko wtedy, gdy już cierpimy z powodu różnych dysfunkcji, ale również wtedy, gdy chcemy zmienić styl życia na zdrowszy.

Wdrożenie zbyt ekspansywnego wysiłku, bez pomocy specjalisty, może skończyć się tym, że wyrządzimy sobie więcej szkody niż pożytku, szczególnie wtedy, gdy nie zdajemy sobie sprawy z tego w jakim stanie bieżącym jest nasz organizm i np. jakie obciążenia będzie w stanie znieść.

Podobnie jak w innych dziedzinach związanych bezpośrednio ze zdrowiem, również w przypadku fizjoterapii wyjątkowo cenna jest możliwość skorzystania z kompleksowych usług – począwszy od fachowego poradnictwa, przez optymalny dobór terapii, po ich skuteczne przeprowadzenie.

Z takiego właśnie, kompletnego pakietu usług (o których szerzej na stronie Fizjopoznan.pl) można skorzystać, wybierając usługi Gabinetu Fizykoterapii i Masażu Grzegorza Szafrańskiego. Pacjenci gabinetu już od ponad dwudziestu lat mają możliwość korzystania z proponowanych zabiegów: fizykoterapii, masażu oraz chiroterapii. Dużym powodzeniem cieszy się również rehabilitacja w Poznaniu.

Wystarczy przejrzeć katalog oferowanych terapii i zabiegów, aby zrozumieć jak szerokie jest zapotrzebowanie na tego rodzaju profesjonalną działalność medyczną i jak potrzebne są to usługi. Gabinet posiada status placówki medycznej o charakterze rehabilitacyjnym.

Zadowolenie pacjenta, trwała poprawa jego samopoczucia, będącego pochodną kondycji fizycznej i psychicznej – to główny cel Fizjopoznan.pl. Proponowane metody terapeutyczne zapewniają większy komfort funkcjonowania pacjentów w wielu obszarach, pomimo różnych niedogodności, związanych z urazami i chorobami.

Pamiętajmy, że nowoczesna fizjoterapia zakłada wielofunkcyjną rehabilitację medyczną. W jej ramach pacjent może liczyć na pomoc w zakresie: fizykoterapii, masażu leczniczego, rehabilitacji, czy też ruchowych metod zwalczania bólu różnej proweniencji.

Fizjopoznan.pl to profesjonalny gabinet fizjoterapii w Poznaniu, oferujący między innymi:

  • profesjonalną rehabilitację (oferowane są ćwiczenia, najlepiej indywidualnie dobrane do każdej jednostki chorobowej czy urazu, wyciągi: kręgosłupa, szyjny-Glissona i in.);
  • fizykoterapię (prąd diadynamiczny DD, galwanizacja, elektrostymulacja TENS, zabiegi Sollux, elektroleczniczy zabieg jonoforezy, prądy interferencyjne – Nemeca, ultradźwięki, magnetoterapia i wiele innych);
  • masaż (m.in.: klasyczny, leczniczy, sportowy, limfatyczny, izometryczny, kontralateralny, pulsacyjny, relaksacyjny, odchudzający, akupresura oraz cały zakres chiroterapii-medycyny manualnej);
  • kinezyterapię (poprawienie napięcia mięśni) dzięki ruchowemu leczeniu dolegliwości bólowych.

Fizjopoznan.pl to również oferta profesjonalnych szkoleń z zakresu profilaktyki fizjoterapeutycznej, adresowanych do różnych grup wiekowych oraz zawodowych.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: