Prezerwatywy – wybór wielkiej wagi

23-06-2019, 10:50

Wybór prezerwatyw dla mężczyzn jest ogromny. Różnią się one nie tylko rozmiarami, ale i smakami, zapachami, materiałem. Dzięki temu można je dostosować do potrzeb obydwojga partnerów, jak i uwzględniając upodobania seksualne. Jak wybierać, by zapewniły nie tylko skuteczną antykoncepcję?

Ochrona przed przenoszeniem chorób

Spośród środków antykoncepcyjnych, prezerwatywy cieszą się wciąż dużym uznaniem, choć nie zapewniają 100% skuteczności. Atutem, którego nie posiadają inne środki antykoncepcyjne, jest wysoka ochrona przed zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Są tanie, łatwe w użyciu, a ich oferta jest bardzo szeroka. Kluczowym podczas dobierania jest uwzględnienie rozmiaru prezerwatywy, zgodnie z rozmiarem członka. Ma to znaczenie dla zachowania skuteczności zabezpieczenia. Za duża prezerwatywa może się łatwiej przerwać i będzie sprawiać dyskomfort podczas stosunku. Za mała oznacza ryzyko ześlizgnięcia się, co powoduje kompletny brak skuteczności antykoncepcyjnej.

Nie bez znaczenia pozostaje materiał, z jakiego wykonane są prezerwatywy. W dużej mierze można zaleźć te wyprodukowane z lateksu, jak Durex Invisible, Conamore czy New Caress. Jeśli jednak występuje uczulenie na lateks, trzeba szukać innych produktów. Na rynku dostępne są między innymi prezerwatywy bazujące na poliizoprenie, który nadaje się dla osób uczulonych na lateks.

 

Rodzaje prezerwatyw

Różnice występują nie tylko w rozmiarach. Ze względu na upodobania seksualne można wybrać prezerwatywy o danym smaku czy aromacie. Jest to głównie udogodnienie dla partnerów, którzy preferują seks oralny.

Panowie, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne i są mniej doświadczeni, mogą wybrać kondomy dodatkowo nawilżane i ze środkiem plemnikobójczym, czyli tak zwane o zwiększonym bezpieczeństwie. Dostępność prezerwatyw z szerszym czubkiem, elastyczną średnicą wokół podstawy penisa czy zwężanym członem, związana jest z tym, że producenci biorą pod uwagę różne kształty męskich członków.

Za to dla zwiększenia doznań seksualnych, można szukać pośród kondomów prążkowanych, z wypustkami, bruzdkowanych, a nawet grających. Dobór wedle potrzeb własnych, jak i partnerki, nie powinien stanowić problemu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


To warto przeczytać
fot. Sirichai


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: