Prezerwatywa, tabletki czy plastry, czyli jak wybrać środek antykoncepcyjny

20-06-2019, 06:15

Antykoncepcja to metody służące zapobieganiu ciąży. Dostępnych jest wiele sposobów, które zabezpieczą nie tylko przed nieplanowaną ciążą, ale także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Warto dobrze zapoznać się z metodami antykoncepcji i dobrać te najwygodniejsze.

Prezerwatywa – najprostszy sposób zapobiegania ciąży

Środki antykoncepcyjne można podzielić na przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Kobiety mogą wybierać spośród następujących metod:

- antykoncepcja hormonalna, którą można stosować w postaci tabletek, plastrów, krążków dopochwowych, implantów podskórnych oraz zastrzyków

- metoda kalendarzowa, zwana też kalendarzykiem małżeńskim

- prezerwatywa dla kobiet, działająca podobnie jak męska prezerwatywa

- wkładka wewnątrzmaciczna

 

Mężczyźni nie mają tak dużego wyboru. Najczęściej sięgają po prezerwatywę. Jest ona najszybszym, najprostszym oraz najłatwiej dostępnym środkiem antykoncepcyjnym. Nie stanowi jednak pełnej ochrony, dlatego prezerwatywa powinna być stosowana z dodatkowym zabezpieczeniem, np. ze środkiem plemnikobójczym. Wśród męskich środków antykoncepcyjnych dostępny jest też zabieg wazektomii polegający na podwiązaniu nasieniowodów. Jest to metoda skuteczna prawie w 100%, jednak wiąże się z przeprowadzeniem zabiegu chirurgicznego.

 

Antykoncepcja hormonalna a prezerwatywa

Antykoncepcja hormonalna jest środkiem, który dobierany jest przez lekarza ginekologa. Gospodarka hormonalna kobiety jest regulowana przez hormony zawarte w pigułkach, plastrach czy krążku dopochwowym. Hormony hamują owulację, co zapobiega nieplanowanej ciąży. Niestety hormonalne środki antykoncepcyjne, mimo swojej dużej skuteczności, mają kilka skutków ubocznych, wymagają stałej kontroli lekarza oraz nie pozostają bez wpływu na organizm. Nie chronią też przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Takie działanie ma natomiast prezerwatywa, która działa na zasadzie mechanicznej bariery. Warto też wspomnieć o dodatkowych zaletach prezerwatyw, jak łatwa dostępność oraz poprawa doznań seksualnych (w przypadku prezerwatyw z wypustkami czy tych pokrytych żelem stymulującym).

Dobór odpowiednich środków antykoncepcyjnych jest ważny, ale i trudny. Warto skorzystać z porady lekarza, który pomoże dobrać właściwe metody. Prezerwatywę, która może być jedynym albo dodatkowym środkiem antykoncepcyjnym można kupić praktycznie w każdym sklepie i to na pewno przemawia na jej korzyść.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: