Preply prezentuje: Trendy w 2016 r. w nauce języków obcych

26-02-2016, 09:50

Jedną z cech charakterystycznych dzisiejszego świata jest postępująca globalizacja. Bardzo dużo towarów wytwarzanych jest poza granicami naszego kraju. Wiele osób pracuje w zagranicznych firmach, na placówkach zagranicznych. Często podróżujemy oraz zwiedzamy inne kraje oraz poznajemy ich kultury. Jesteśmy jednym z krajów Unii Europejskiej- coraz więcej firm zakłada swoje firmy w naszym kraju, przyjeżdżają do nas turyści oraz biznesmeni. Większość pracodawców wymaga znajomości przynajmniej jednego języka obcego. Nauka języków obcych jest więc koniecznością. Szkoły językowe rozwijają się w dużym tempie.

Dobrym przykładem dla osób chcących się nauczyć języka obcego jest historia życia niemieckiego archeologa Heinricha Schliemanna(znany jest nam jako odkrywca Troi). Zasłynął jednak również jako znawca języków. Opracował swoją metodę nauki języków. Heinrich Schliemann znał kilkanaście języków obcych – w tym arabski i polski (uznawane jako trudne do nauki). Wyćwiczył tak swoją pamięć, że był w stanie w ciągu kilku tygodni nauczyć się nowego języka obcego. Uważał, że najlepszą forma nauki  jest głośne mówienie w danym języku. Często wynajmował też osobę do której przemawiał – ułatwiało mu to naukę.

Jedną z metod w nauczaniu języków jest metoda klasyczna. Polega ona na nauce gramatyki, uczeniu się słówek, pisaniu różnych testów. Ta metoda znana jest nam głównie ze szkoły. W miarę upływu czasu podręczniki i ćwiczenia  do nauki stają się coraz trudniejsze. Ucząc się stale można nauczyć się języka. Musimy jednak pamiętać, że pamięć każdego człowieka nie jest dana na stałe. Gdy przestajemy mieć kontakt z językiem – nasz poziom będzie coraz niższy. Metoda ta jest nadal stosowana i ma wielu zwolenników.

Ma ona oczywiście plusy i minusy. Do plusów zaliczamy : obejmuje wszystkie poziomy, jest uniwersalna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do minusów zaliczamy : to żmudna i długa nauka trwająca latami, dająca słabe efekty , największy nacisk kładąca na gramatykę - podaje Preply (angielski biznesowy). Więcej na http://preply.com/pl/warszawa/korepetycje-angielski-biznesowy

  • Inną metodą jest Metoda Callana. Można w ten sposób dosyć szybko nauczyć się języka mówionego na poziomie podstawowym. Polega na powtarzaniu słów i zwrotów wypowiadanych przez lektora – nie zapisuje się słów. Jeżeli uczeń popełnia błąd – lektor szybko go poprawia.
  • Metoda Colina Rose. Opracował ją amerykański psycholog. To nowatorska metoda - angażuje ona wszystkie zmysły. Raz w tygodniu uczeń ma zajęcia godzinne z trenerem. Trzy razy w tygodniu uczy się na platformie e-learningowej (przy komputerze). Pozwala to na poszerzenie swojej wiedzy. Już po pół roku można osiągnąć efekty , które byłyby osiągnięte przy stosowaniu innych metod po ok.półtorarocznej nauce.
  • Następna metoda to SITA. Metoda ta polega na  wprowadzeniu umysłu człowieka w stan relaksu. Osoby, które ją opracowały uważają, że podstawową przeszkodą w nauce języka jest wewnętrzna blokada w naszym umyśle. Gdy jesteśmy ciągle zestresowani nauka będzie trwała dłużej. Metoda ta polega również na zmniejszeniu tego stresu. Są oczywiście przeciwnicy i zwolennicy tej metody. Niektórzy uważają, że pomaga ona w uczeniu się ale nie nauczy języka. Inni przeciwnicy mówią, że zbyt rozluźnia i powoduje raczej usypianie ucznia .
  • Metoda e-learning. To metoda przez Internet oraz przy pomocy płyt CD,DVD itd. Główna zaleta tej metody to dopasowanie metody edukacji do naszych potrzeb. Dużą wadą tej metody jest brak nauczyciela. Uczeń mając kontakt tylko z komputerem traci pewność siebie – nie wie czy dobrze wykonuje swoje czynności. Ta metoda powinna być  raczej  uzupełnieniem innych sposobów. Przy nauce języków obcych zmieniły się też wymagania w stosunku do lektorów. Ważniejsze od tego, że ktoś jest native speakerem są jego cechy osobowościowe oraz umiejętności językowe. Bardzo ważne aby nasz nauczyciel miał charyzmę, polot oraz był człowiekiem lubianym. Relacja między nauczycielem a uczniem jest bardzo ważna.
  • Popularnym teraz terminem staje się immersja językowa, czyli całkowite zanurzenie. Wszyscy wiemy, że im szybciej zaczniemy naukę języka, tym większe będziemy mieli szanse na opanowanie go w sposób biegły. Wiele państw wprowadza naukę języka na bardzo wczesnych etapach edukacji aby nauka była tak przyswajana jak opanowuje je dziecko.

Niektórzy uważają, że podręczniki do nauki języków obcych znikną w niedalekiej przyszłości. Uczniowie mają nieograniczony dostęp do wielkiej liczby materiałów online oraz w formie elektronicznej. Duża liczba szkół proponuje kursy łączące program online i tradycyjny kurs. Trafia to do dużej grupy młodzieży żyjącej obecnie w epoce nowych technologii. Nauka online oraz nauka przez SKYPE ma dużo przeciwników ale też zwolenników. Warto jednak zauważyć- najnowsze badania wykazały, że człowiek więcej zapamiętuje informacji zapisanej na kartce papieru niż śledząc informacje w wersji elektronicznej. Wykorzystywanie najnowszych technologii jest obecnie niezbędne i dominujące ale jest to tylko jeden z wielu trendów w nauce języka.

Język jest elementem kultury oraz biznesu. Znajomość języka „otwiera niektóre drzwi”wśród ludzi robiących interesy. Firmy rozproszone są po całym świecie – sprawne porozumiewanie się z kontrahentem w jego języku to podstawa działalności.

Coraz częściej opracowuje się nowe metody nauki języków. Obecnie bardzo popularne podejście to nauka poprzez rozrywkę. Wykorzystuje się w tym celu – portale społecznościowe, blogi tematyczne. Rozwijają one nasze zainteresowania oraz usprawniają komunikację miedzy rówieśnikami z różnych krajów. Wykorzystuje się też aplikacje przez telefon, tablet jako formę gry i jednocześnie językową zabawę. Wiek XXI to na pewno okres popularności indywidualnej nauki. Szczególnie młodzi ludzie szukają nowych rozwiązań, nowych przygód. Jednocześnie zależy im bardzo na pracy nad sobą.

Najczęściej do nauki wybierany jest język angielski - bardzo popularny w sferze biznesu, kultury i filmu. Coraz większą jednak popularnością cieszą się języki takie jak : węgierski, japoński, chiński, norweski, szwedzki. Dużą popularnością cieszą się wyjazdy do szkół językowych za granicą. To połączenie nauki żywego języka, kultury i sztuki danego kraju. Uczniowie spędzają też mile czas w towarzystwie swoich rówieśników z różnych krajów  - podaje Preply (angielski biznesowy).

Uczymy się języka nie tylko od najmłodszych lat ale także w każdym wieku. Coraz bardziej popularna jest też nauka języka wśród osób starszych. Zwracamy też uwagę na uczenie się nie tylko jednego języka. Znajomość dwóch lub trzech języków obcych to poważny atut podczas rozmów kwalifikacyjnych do nowej pracy. Poznanie pierwszego języka obcego będzie najtrudniejsze. Będzie to natomiast podstawa do nauki następnych języków.  

Autor: Preply Polska, 2016


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćfot. Kasperskyfot. bongkarn
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Serwisy specjalne: