Premiery w jednym miejscu

14-06-2011, 07:09

Kiedy premiera? Odpowiedzi ma udzielić serwis, gdzie każdy może przyczynić się do zbudowania bazy wszystkich produktów i usług.

Począwszy od filmów, przez gry, muzykę, książki i kończąc na elektronice – premiery tych projekcji i produktów można znaleźć na datapremiery.pl.

Sonda
Szukasz w sieci daty premiery filmu, gry, książki lub produktu?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Chcemy, aby gdy ktoś pyta „kiedy?”, odpowiedź znalazł właśnie na datapremiery.pl. Podstawową funkcją jest śledzenie wybranych nowości poprzez dodanie ich na specjalną listę „Moje Premiery”. Dzięki temu użytkownik jest informowany na bieżąco o wszelkich zmianach związanych z danym tytułem, a także otrzymuje powiadomienia odnośnie zbliżającej się premiery. Do każdego tytułu staramy się dołączyć zwiastun, krótki opis oraz podstawowe informacje o nim – tłumaczy Paweł Rojek z datapremiery.pl

Już dziś baza liczy ponad 6 tys. wpisów, a część z nich to inicjatywa społecznościowa, reszta zaś automatyczne wprowadzanie kolejnych dat dzięki specjalnemu systemowi, który pobiera premiery z kilku różnych źródeł.

>> Czytaj też: DRM uniemożliwił premierę "Avatara"

DataPremiery.pl - premiery w jednym miejscu
fot. - DataPremiery.pl - premiery w jednym miejscu
Po ponad miesiącu działalności serwisu w sieci autorzy otrzymali już pierwsze zapytania o współpracę z wydawcami, producentami gier i filmów. Projekt ma w ten sposób zarabiać. Oprócz tego do dyspozycji zainteresowanych są reklamy oraz możliwość wyróżnienia sklepu internetowego przy podstronie daty premiery określonego produktu. Autorzy chcą w taki sposób zbudować bazę osób zainteresowanych konkretnym produktem i skierować je do odpowiedniego sklepu.

W planach jest wydanie aplikacji mobilnej na systemy iOS oraz Android. W przyszłości możliwe będzie także uzyskanie informacji o datach premier przez Gadu-Gadu.

Chcemy rozszerzać aspekt społecznościowy, gdyż prawdziwa promocja serwisu jeszcze przed nami. Szykujemy też szereg zmian, które ułatwią odkrywanie nowych premier. Ponadto planujemy wprowadzenie rozległej personalizacji witryny – by każdy mógł dostosować ją do własnych potrzeb. Ale to wszystko tylko kropla w morzu pomysłów, jakie chodzą nam po głowie – dodaje Paweł Rojek.

Serwis dostępny jest pod adresem: datapremiery.pl


Źródło: DI24.pl
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy