Premiera oprogramowania LOG Plus

30-10-2019, 08:00

Dnia 23 października 2019 roku firma LOG Systems obchodziła dziesięciolecie swojej działalności. Z tej okazji odbył się uroczysty jubileusz, a także wcześniej zapowiadana premiera nowego produktu - oprogramowania LOG Plus. Twórcy nowego systemu wskazują, że jego główne cechy to czytelny i intuicyjny interfejs, za którym kryją się funkcjonalności powstałe na bazie długoletniej pracy nad flagowym dotąd produktem LOG.

LOG Plus to przede wszystkim narzędzie dla działów IT. Wspomaga zarządzanie zasobami informatycznymi firmy. CMDB to część systemu, która daje precyzyjne dane o konfiguracji sprzętu i oprogramowania, a tym samym solidną bazę do zarządzania licencjami. Kluczowym jest jednak sposób prezentacji danych w systemie. LOG Plus daleki jest od przepełnionych danymi tabelami. Informacje wyświetlają się w czytelny i zrozumiały sposób.

LOG systems

Jednak najbardziej wyczekiwaną częścią nowego programu jest moduł SAM. To z tej części systemu skorzystają z pełną świadomością zarówno działy IT, jak i przedstawiciele zespołów biznesowych. Analiza licencji i użycia oprogramowania wchodzi tu na wyższy poziom. Oprócz standardowego już rozliczania licencji jeden do jeden, system monitoruje konsumpcję oprogramowania wśród jego użytkowników (konsumentów). Daje to realne przełożenie na optymalizację kosztów. Co ważne, LOG Plus monitoruje także oprogramowanie instalowane bez wiedzy przełożonych (shadow it), co z kolei ma znaczny wpływ na bezpieczeństwo i ochronę przetwarzanych w firmie danych.

Oprócz tego, LOG Plus wzbogacony jest o system ITSM - aplikację FlowBoard, która łączy funkcje systemów Helpdesk i Servicedesk w jednym miejscu. Narzędzie wspomaga realizację procesów w firmach poprzez zastosowanie listy zadań do wykonania, które z automatu przypisywane są do odpowiednich osób. Rozwiązanie zawiera na start ponad 50 najbardziej standardowych dla firm szablonów procesów, np. zatrudnienie nowego pracownika, rozliczenie delegacji, zgłoszenie problemu ze sprzętem IT. Graficzny edytor pozwala również na budowę własnych procesów i przepływów, bez konieczności angażowania osób z działów technicznych.

LOG systems

“Najważniejsze było dla nas opracowanie produktu, który będzie super łatwym narzędziem do inwentaryzacji zasobów czy zarządzania licencjami. Oprogramowanie ma ułatwiać pracę nie tylko swoim intuicyjnym interfejsem, ale także mobilnością. W LOG Plus stawiamy na nowoczesność, wielojęzyczność, jak również integralność z innymi systemami.” - mówi Grzegorz Filarowski, CEO LOG Systems


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag LOG Systems
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: