"Precz z komórkami! Precz z Wi-Fi!"

13-02-2008, 11:35

Na targach Mobile World Congress pojawili się nie tylko fani, ale i przeciwnicy technologii mobilnych. Zarzucają oni operatorom sieci i producentom sprzętu zarabianie kosztem zdrowia publicznego.

Jak donosi vnunet.com, grupa osób protestujących zebrała się na targach w Barcelonie już drugi rok z rzędu. Grupa około 20 demonstrantów ustawiła się pod wejściowymi drzwiami do budynku w którym odbywają się targi. Protest trwał w czasie, gdy delegaci firm opuszczali budynek.

Przeciwnicy technologii mobilnych uważają, że częstotliwości radiowe w ogóle nie powinny być wykorzystywane do celów telefonii, Wi-Fi i innych nowoczesnych technologii bezprzewodowych. Ich okrzyki i transparenty zarzucały uczestnikom targów dorabianie sie kosztem ludzkiego zdrowia. Zdaniem protestujących badania naukowe wystarczająco udowodniły, że współczesne technologie bezprzewodowe przyczyniają się do powstawania raka.

Demonstranci chętnie udzielali wywiadów dla telewizji. Pilnowali ich policjanci, ale żaden przykry epizod nie miał miejsca. Media zwróciły uwagę na fakt, że w porównaniu z rokiem ubiegłym liczba protestujących oraz sił policyjnych zaangażowanych w celu ochrony była dużo mniejsza.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: Vnunet
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy