Praktyka połączona z teorią w WSE-I

24-08-2010, 09:04

Od nowego roku akademickiego Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna w Warszawie we współpracy z Business Centre Club startuje z programem edukacyjnym CO-OP. Studenci mają poznać m.in. zastosowanie modeli biznesowych oraz strategie sprzedaży w praktyce.

Zdaniem WSE-I ekonomia jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków studiów, który kształci umiejętności analityczne i aplikacyjne oraz uczy studentów analizy i interpretacji procesów gospodarczych i finansowych. Jednak pracodawcy oczekują obecnie czegoś więcej, niż sucha wiedza teoretyczna, a standardowe staże i praktyki to już za mało.

>> Czytaj też: Internet mobilny w życiu studenta – raport iPlusa i SWPS

Sonda
Najważniejsze na studiach są:
  • Praktyki
  • Kadra
  • Renoma udzelni
  • Inne
wyniki  komentarze

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna w Warszawie w nadchodzącym roku akademickim oferuje studentom innowacyjny program Cooperative Education (w skrócie: CO-OP Education). Dzięki temu programowi studenci uzyskają potrzebne umiejętności praktyczne uzupełniające teorię zdobytą w WSE-I na specjalnościach takich, jak np. bankowość komercyjna, socjologia ekonomiczna, zastosowanie informatyki w biznesie, samorząd terytorialny czy ekonomika integracji europejskiej.

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna w Warszawie
fot. - Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna w Warszawie
Program CO-OP polega na współpracy uczelni z wieloma renomowanymi firmami i instytucjami z różnych branż (np. IBM, Ciech S.A., Aster, Sequence, GlobalOne, Microsoft, Oracle, Call Center Training, DAT Komputer Concepts,  D-Link Polska, Polska Organizacja Turystyczna i Międzynarodowe Targi Polska Sp. z o.o.). Ich przedstawiciele będą prowadzić zajęcia ze studentami, tłumacząc i opowiadając, jak wygląda struktura firmy, schemat działania na rynku, zastosowanie modeli biznesowych oraz strategie sprzedaży w praktyce.

>> Czytaj też: Polska szkoła zła dla e-mózgów?

W ramach programu CO-OP studenci Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej poznają nie tylko podręcznikowe zagadnienia związane z funkcjonowaniem rynków i przedsiębiorstw, ale również przekonają się, jak wyglądają one w praktyce w największych polskich firmach, mając możliwość odbycia tam staży oraz praktyk. Jest to niezwykle istotne w okresie wysokiej konkurencyjności na rynku pracy, jak również w aspekcie budowania ścieżki kariery zawodowej już od pierwszego roku studiów.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag wykładowcytag WSEItag studiatag praktykitag firmy
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930