Pracujesz zespołowo? Zobacz, w czym pomoże Ci SharePoint

20-08-2018, 18:45

Sprawna współpraca w zespole to spore wyzwanie. Aby realnie wpływała na rozwój firmy, warto wesprzeć ją nowoczesnymi narzędziami, z którymi pracuje się łatwiej, szybciej i efektywniej. Jednym z nich jest SharePoint, który wchodzi w skład Office 365 i Microsoft 365.

mat partnera

Współpraca, z którą można więcej

Jak działa SharePoint? Aplikacja tworzy wirtualny obszar roboczy, w którym zespoły mogą współpracować. Każdy pracownik może stworzyć zadanie, a następnie wyznaczać członków zespołu, którzy mogą się do niego przyłączyć. Oznacza to, że dział IT nie musi ingerować w tym zakresie w pracę innych zespołów. Ważne jest również to, że do zadania w SharePoint mają dostęp tylko specjalnie wyznaczeni członkowie. Nikt inny nie ma dostępu do dokumentów znajdujących się na serwerze. 

Edycja dokumentów w chmurze

SharePoint wykorzystuje tę samą synchronizację, co Microsoft OneDrive. To sprawia, że dokumenty zapisywane są w chmurze natychmiastowo. Dzięki temu każdy członek zespołu zawsze posiada aktualne pliki. Dodatkowo dokumenty są przechowywane na serwerze SharePoint. Członkowie mogą dzielić zadania lub sekcje, a oprogramowanie łączy spójnie cały dokument w trybie online. W praktyce część osób może być dostępna online, część lokalnie, a i tak będą się nawzajem widzieć. Dodatkowo można wybrać foldery i pliki, które nie będą zabierać miejsca na dysku, ale będą widoczne i gotowe do pobrania.

Prosty podział zadań

Podczas współpracy w SharePoint lider może korzystać z narzędzi, które w wygodny sposób pozwalają na przypisanie zadań pracownikom. To sprawia, że sprostanie wyznaczonym celom jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a sama współpraca – skuteczniejsza. Takie rozwiązanie sprawdza się, jeśli w projekcie uczestniczy kilka osób i wymaga on ukończenia poszczególnych etapów w ustalonej kolejności. 

Wspólny kalendarz, notatnik i czat

Poza SharePointem użytkownicy mają do dyspozycji pozostałe, dostępne w ramach Office 365 czy Microsoft 365, narzędzia wspierające codzienną pracę. W ramach grupy użytkownicy mogą korzystać ze wspólnego kalendarza czy notatnika, które systematyzują współpracę i zapewniają szybki dostęp do informacji zawsze, gdy jest taka potrzeba. Otrzymują też dostęp do OneNote'a, Yammera czy popularnego Skype'a for Business, które pomagają w dyskusjach i śledzeniu postępów pracy. Do prezentacji ich wyników pomocny jest PowerPoint i Sway. 

Praca zespołowa 

Jednym z nowszych narzędzi, który poza platformą SharePoint wspiera pracę w zespole, jest Microsoft Teams, od niedawna dostępny też w formie testowej. Rozwiązanie stanowi centrum współpracy, oferując w jednym miejscu dostęp do czatu, spotkań online, połączeń, plików i aplikacji w Microsoft 365. 

Nowy wymiar współpracy

- Systematyczność, rozwój, sprawne zarządzanie zespołem – bez tego trudno o efekty. Sukces to wyzwanie, ale w dążeniu do niego warto korzystać z narzędzi, które ułatwią jego osiągnięcie. Rozwiązania chmurowe, takie jak Office 365 czy Microsoft 365 pozwalają pracować na własnych zasadach, bez ograniczeń, z każdego miejsca i urządzenia – podsumowuje Daniel Kaczmarczyk z firmy Senetic, która jest Partnerem Roku Microsoft w segmencie MŚP. 

***

Senetic oferuje najlepsze na rynku oprogramowanie i narzędzia do budowy infrastruktury sieciowej i serwerowej, koncentrując się na sprawdzonych, solidnych markach. Firma stawia na dynamiczny rozwój. Od 2009 roku nieustannie rozszerza obszar działania w branży IT.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: