Praca w ogrodzie może być łatwiejsza, a to oznacza więcej czasu na odpoczynek

18-08-2020, 11:34

Odpoczynek w zadbanym i pięknym ogrodzie, to czysta przyjemność. Osiągnięcie takiego poziomu wymaga dużych nakładów pracy. Istnieją narzędzia, które pomogą uporać się z niektórymi zadaniami.

Równa i zadbana trawa to przyjemny w dotyku, miękki i naturalny dywan, który przyciąga wzrok. Przycinanie drzew powoduje, że pojawiają się nowe pędy. Z czasem obdarują nas smacznymi owocami, które można zamienić także na przetwory. Wówczas możemy przywołać smaki lata podczas jesiennej chandry lub zimą, urozmaicając w ten sposób posiłki. Warto zadbać o żywopłot, czyli naturalny separator i wyznacznik granic. W zabiegach pielęgnacyjnych dobrze sprawdzą się nożyce. Wykorzystać je można także do formowania krzewów w innych miejscach na działce. Jak ułatwić sobie pracę w ogrodzie?

ogród

Ostre cięcie w ogrodzie

Proces pielęgnacji ogrodu zaczyna się nawet w marcu i trwa do później jesieni. Epicentrum efektów naszej pracy przypada na miesiące letnie. Szaleństwo kwiatów i zapachów miesza się ze smakami owoców i warzyw, które dodajemy do potraw. Wszystko to uzależnione jest od ilości pracy, którą włożyliśmy w przygotowanie działki do sezonu. Dostosowanie terminu siewu jest tak samo ważne, jak terminowe przycinanie drzewek, krzewów oraz zabiegi poprawiające kondycję trawnika. Wiele z tych zadań niegdyś wykonywało się ręcznie. Współcześnie mamy przydatne narzędzia, które znaleźć można m.in. na https://maxelektro.pl/dom-i-ogrod/.

Trawa, zwłaszcza młoda wymaga regularnego podcinania. W tym celu przydatna będzie podkaszarka. Znajdziemy modele, które wyposażone są w akumulator, co bardzo podnosi jej mobilność. Łatwiej również dotrzeć do miejsc, gdzie standardowa pchana kosiarka nie wjedzie. Z kolei ta ostatnia ułatwia dbanie o trawnik na większych obszarach. Systematyczne zabiegi w tym koszenie, pozwalają na rozbudowanie układu korzeniowego. W ten sposób unikniemy także pustych placów i charakterystycznych kęp trawy, które spotkać można na polu. Koszenie jest ważne, ale to nie jedyna czynność, poprawiająca jakość naszego zielonego dywanu. Warto zadbać o odpowiednie nawożenie, podlewanie, ale także zwalczanie chwastów czy wałowanie.

Zabawa z kształtem i formą

Nożyce do żywopłotu sprawdzają się w pracach pielęgnacyjnych tego krzewu. Praca jest zdecydowanie szybsza, zwłaszcza jeśli nadajemy roślinom najbardziej popularne kształty. Nie mniej jest to narzędzie, które pozwoli na realizację bardziej wymyślnych figur, które odróżnią żywopłot od sąsiadujących z nim ogrodzeń. W takiej sytuacji mogą pojawić się płoty bardziej owalne, które są opozycją do cięć pod kątem prostym. Bardziej doświadczone osoby potrafią wykonywać zaawansowane projekty, które przy użyciu konwencjonalnych nożyc zajęłyby dziesiątki godzin. Tak więc dla niektórych osób będzie to po prostu frajda i możliwość szlifowania umiejętności. W efekcie otrzymamy niestandardowe formy nawiązujące np. do sylwetek zwierząt lub przedmiotów. Nic nie przyciąga wzroku tak jak nieszablonowo wycięty krzew.

Krzewy to nie jedyne rośliny, którym można formować. W ogrodzie spotkać można odmiany drzew, które idealnie nadają się do tego typu czynności. Wówczas przydatna będzie także piła do gałęzi, która poradzi sobie nawet z najgrubszymi z nich. Poza kwestiami estetycznymi takich działań są także walory praktyczne. Otóż przerzedzenie drzew pozwala na dotarcie światła do wszystkich jego zakamarków. Jest to istotne zwłaszcza z punktu widzenia właścicieli odmian owocowych. Można je formować i przycinać w taki sposób, aby przyrosty pozwalały na swobodny zbiór plonów. Dzięki temu można zrezygnować z drabiny, gdyż dary natury są dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Wymienione sprzęty ogrodowe to jedne z najbardziej przydatnych i praktycznych narzędzi. Dzięki nim praca staję się dużo prostsza, a w niektórych wypadkach może być przyjemną i aktywną formą odpoczynku. Przy ich użyciu będziemy w stanie znaleźć konsensus pomiędzy ilością pracy potrzebnej do uzyskania pożądanych efektów a czasem, który zostanie nam na relaks.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag ogródtag nolstag narzędzia
To warto przeczytać


fot. Ericsson


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: