Praca tymczasowa – czym jest i dlaczego warto zatrudniać pracowników tymczasowych?

24-05-2018, 10:09

W ciągu roku każda firma ma okresy, kiedy znacząco rośnie jej sprzedaż. Wraz ze wzrostem zainteresowania świadczonymi przez nią usługami, rośnie jednak także zapotrzebowanie na pracowników, który będą w stanie sprawnie obsługiwać wszystkich klientów. W takiej sytuacji szczególnie warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia pracowników tymczasowych. Czym jest praca tymczasowa i jakie korzyści wiążą się z tą formą zatrudnienia dla pracodawcy?

mat partnera

Praca tymczasowa – czym jest?

Pod pojęciem pracy tymczasowej kryje się czasowa forma zatrudnienia. W tym przypadku pracodawca może bowiem zatrudnić pracownika na okres nie dłuższy niż 18 miesięcy. Może on być oczywiście krótszy, ale istotne jest, aby czas zatrudnienie nie przekroczył 18 miesięcy. Możliwość czasowego zatrudnienia pracowników oferuje agencja pracy tymczasowej.

Agencja pracy tymczasowej – w jakich sytuacjach warto skorzystać z jej oferty?

Agencja pracy tymczasowej oferuje wyszukanie, rekrutację oraz zatrudnienie pracowników do pracy tymczasowej. Taka forma zatrudnienia jest szczególnie przydatna w sytuacji, kiedy okresowo mamy większe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników. Może się ono pojawić w okresach wzmożonej sprzedaży, np. w czasie świąt, wakacji lub w czasie, kiedy świadczone przez nas usługi są szczególnie pożądane przez klientów. Pracownicy tymczasowi są także w stanie z powodzeniem zastąpić osoby na stałe zatrudnione w naszej firmie, np. w czasie urlopu macierzyńskiego, zwolnienia lub braków kadrowych.

Warto wiedzieć, że korzystając z usług agencji pracy tymczasowej, nowy pracownik zostaje bezpośrednio zatrudniony nie przez nas, ale przez samą agencję, co pozwala także na ograniczenie do minimum formalności związanych z jego zatrudnieniem. Agencja pracy tymczasowej zajmuje się także wyszukaniem pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje, niezbędne do pracy na danym stanowisku. Dzięki temu firma zyskuje pewność, że pracownik tymczasowy będzie doskonale wywiązywał się z powierzonych mu obowiązków.

Dlaczego warto zdecydować się na pracowników tymczasowych? Najważniejsze zalety

Praca tymczasowa to szczególnie opłacalna forma zatrudnienia, jeśli potrzebujemy dodatkowych rąk do pracy tylko w określonym czasie. Dzięki niej nie musimy już bowiem ponosić kosztów wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na stałe, jeśli przez cały rok nie mamy potrzeby zatrudniania takiej ich liczby. Praca tymczasowa pozwala także każdej firmie zawsze działać na wysokim poziomie oraz zapewnia jej ciągłość pracy w sytuacji, kiedy jej stali pracownicy przebywają na zwolnieniu lub urlopie.

Agencja pracy tymczasowej GiGroup.com daje nam możliwość krótkoterminowego zatrudnienia pracowników o odpowiednich kwalifikacjach oraz zdecydowania o czasie trwania ich zatrudnienia. Praca tymczasowa jest więc bardzo elastyczną formą zatrudnienia, która pozwala na dopasowanie liczby naszych pracowników w zależności od aktualnego na nich zapotrzebowania.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: