Pozycjonowanie sklepu internetowego - co jest ważne w uzyskiwaniu wysokich pozycji?

28-02-2018, 14:02

W dzisiejszych czasach powstaje bardzo dużo nowych sklepów internetowych, a co za tym idzie – wraz ze wzrostem konkurencji coraz ciężej jest uzyskać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Podpowiadamy o czym należy pamiętać pozycjonując platformę e-commerce oraz jakie działania należy podjąć, by być wysoko w rankingach.

digital marketing

Content marketing

Miliony ludzi surfujących po internecie szuka każdego dnia informacji z dziedziny, która ich interesuje. Prawdopodobnie znaczna część z tych ludzi jest zainteresowana poradami, artykułami oraz nowinkami związanymi konkretną branżą. Dlatego prowadząc sklep internetowy warto jest prowadzić tematycznie powiązanego bloga. Dla przykładu – portal zajmujący się sprzedażą kosmetyków dla kobiet powinien tworzyć treści, które tego się tyczą, np. poradnik mówiący o tym jak pomalować się na wesele, studniówkę czy zwykłą imprezę. Ciekawym pomysłem jest również prowadzenie własnego kanału na YouTube, na którym zamieszczać będziemy materiały wideo powiązane z naszą branżą.

Certyfikat SSL

Bezpieczeństwo użytkowników na ten moment jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na pozycje w wynikach wyszukiwania. W przypadku sklepów internetowych zainstalowany certyfikat SSL powinien być wręcz standardem. Jeszcze do niedawna SSL instalowano tylko na newralgicznych podstronach, czyli tam, gdzie użytkownik podaje swoje dane osobiste oraz dokonuje płatności. Dzisiaj sugerowane jest zainstalowanie certyfikatu na wszystkich stronach sklepu internetowego.

Prędkość ładowania strony

Kolejnym ważnym czynnikiem, którego poprawa może pomóc w uzyskaniu wysokich pozycji, jest prędkość ładowania strony (z ang. Page Speed). Badania przeprowadzone przez Google mówią, że aż 40% użytkowników opuszcza witrynę, jeśli ładuje się ona dłużej niż 3 sekundy. Oznacza to, że jeżeli nasz sklep działa wolno, to tracimy 40% potencjalnych kupujących. Szybkość ładowania strony można poprawić przez kompresję grafik, używanie pamięci podręcznej przeglądarki, redukcję działających skryptów oraz optymalizację kodu źródłowego.

Adresy URL przyjazne SEO

Wiele sklepów internetowych zapomina o tym, jak ważne jest ustawianie poprawnych adresów URL. Efektem tego jest taka końcówka linku -  .pl/kategoria/SD33-D33X. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem pod kątem SEO jest - .pl/kategoria/nazwa-produktu. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania powinniśmy zadbać o to, by adresy URL wyglądały właśnie w ten sposób.

Responsywność

Prawie każdy użytkownik internetu korzysta z telefonu komórkowego lub tabletu. Ludzie lubią przeglądać strony oraz sklepy internetowe z poziomu urządzenia mobilnego. Niedostosowanie się do tego skutkuje mniejszymi wynikami sprzedaży oraz niższymi pozycjami. Dzieje się tak dlatego, ponieważ Google faworyzuje witryny, które są responsywne.

Unikalne opisy produktów

Ważnym elementem, który ma wpływ na SEO sklepu internetowego są opisy produktów, które powinny być unikalne, a nie kopiowane z innej strony. Często wystarczy sparafrazować dany tekst, by ten stał się odpowiedni do wstawienia. Opisy produktów to również świetne miejsce do umieszczenia konkretnych fraz kluczowych, dzięki którym klienci trafią do naszego sklepu przeglądając internet.

Jak pozycjonować sklep internetowy, by uzyskać wysokie pozycje?

Pozycjonowanie sklepu internetowego jest skuteczne tylko wtedy, kiedy podejmowanych jest kilka działań jednocześnie. W erze internetu wręcz niemożliwe jest samodzielne uzyskanie najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Z tego powodu większość początkujących sklepów postanawia podjąć współpracę z agencją marketingową, która przeprowadzi szczegółowy audyt, wykona wszystkie opisy, zoptymalizuje stronę pod kątem szybkości oraz pomoże w zdobyciu wartościowego ruchu (sprawdź ofertę Clue Group - Agencja SEO Wrocław).


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać













RSS  


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
« Marzec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: