Pozycjonowanie lokalne

27-10-2015, 16:41

Pozycjonowanie to ekstremalnie ogólny termin. Możemy wyróżnić pozycjonowanie lokalne, ogólnopolskie lub międzynarodowe. Podział ten dotyczy rejonów, w których chcemy wypromować portal, aby dotrzeć do jak największej liczby internautów, którzy tworzą naszą grupę docelową. Wydawałoby się, że promowanie stron lokalnych jest z tego grona najłatwiejsze. Niestety, nic z tego.

Pozycjonowanie lokalne - dla kogo?

Zacznijmy od podmiotów, które powinny szczególnie zainteresować się lokalną kampanią SEO. Jak sama nazwa wskazuje, promocja strony w sposób lokalny dotyczy tych firm, które oferują swoje usługi tylko w określonym mieście/województwie. Czasami pozycjonowanie lokalne sprowadza się wręcz do dzielnic (dotyczy dużych miast). Warsztaty samochodowe, fryzjerzy, salony piękności, ślusarze, sklepy i inni specjaliści, którzy oferują swoje usługi dla mieszkańców określonej miejscowości - oto osoby, które powinny szczególnie zainteresować się pozycjonowaniem lokalnym. 

Korzyści lokalnego SEO

Czy warto w ogóle budować stronę małego warsztatu samochodowego lub zakładu fryzjerskiego, aby angażować się w działania SEO? XXI wiek szybko zweryfikował takie wątpliwości - oczywiście, że warto. Internet to obecnie najszybciej rozwijające się medium, które jednocześnie generuje przestrzeń reklamową. Nie trzeba wspominać, że przestrzeń ta jest bardzo tania w stosunku do możliwości i efektów marketingowych. Dlatego firmy lokalne nie powinny wahać się ani sekundy dłużej - czas rozpocząć podbój internetowej społeczności skumulowanej w danym regionie.

 

pozycjonowanie lokalne

Wymieńmy najważniejsze korzyści pozycjonowania lokalnego:

  • Zwiększenie sprzedaży produktów/usług
  • Większe możliwości rozwoju
  • Dotarcie do większej liczby Klientów (obecnie niemalże każdy szuka informacji, usług lub produktów w sieci)
  • Budowa pozycji marki wśród społeczeństwa lokalnego

 

Więcej na ten temat, znajdziecie w artykule: pozycjonowanie lokalne na blogu The-First.pl. To darmowy poradnik, który przybliży każdemu sposób pozycjonowania stron lokalnych i pokaże, jak robić to z należytą efektywnością.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

fot. LeslieAnn

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: