Poznaj młodych finalistów ADAMED SmartUP

12-10-2015, 22:25

Biegle posługują się sprzętem laboratoryjnym, pracują z ciekłym azotem, programują w zaawansowanych językach informatycznych, budują własne roboty. To właśnie finaliści pierwszej edycji programu ADAMED SmartUP.

Do udziału w pierwszej edycji programu zgłosiło się ponad 5,5 tys. kandydatów. By znaleźć się w finałowej dziesiątce, młodzi naukowcy musieli przejść wieloetapową rekrutację. Wzięli udział w grze naukowej i internetowym teście wiedzy oraz spotkali się z Radą Naukową Programu.

Pięćdziesięciu z nich uczestniczyło następnie w obozie naukowym, który odbył się w lipcu w Warszawie. W oparciu m.in. o ich zaangażowanie, wyniki z zajęć, motywację do nauki i rozmowę ewaluacyjną wybrano finałową dziesiątkę. Kim są?

Laureatami nagrody głównej programu ADAMED SmartUP zostali: Maksymilian Głowacki, Filip Krawczyk, Aleksandra Janowska, Anna Sieńko, Marcin Bąk, Oskar Grudziński, Michał Bączyk, Patrycja Paśniewska, Tomasz Białecki, Bartosz Gąsiorkiewicz.

"W dzisiejszych czasach, w dobie silnej globalizacji, kraje o najwyższym poziomie rozwoju gospodarczego mają rozwinięte gałęzie przemysłu wysokich technologii, oparte właśnie na naukach ścisłych. Nie może być rozwoju tych branż bez współpracy nauki i biznesu. Nie może być również rozwoju nauki bez rozwoju talentów i ludzi z pasją" - powiedziała Małgorzata Adamkiewicz, prezes Fundacji Grupy Adamed podczas gali, na której ogłoszono laureatów programu ADAMED SmartUP. Jej zdaniem "na młodych polskich umysłach" powinno się budować przewagę konkurencyjną i gospodarczą kraju.

"W Polsce nie brakuje młodych utalentowanych ludzi. Trzeba jednak pamiętać o tym, że 'talent, aby mógł istnieć, trzeba go rozwijać i szlifować jak brylant. Należy im tworzyć odpowiednie warunki rozwoju już na wczesnym etapie edukacji" - powiedziała Małgorzata Adamkiewicz.

Laureaci pierwszej edycji ADAMED SmartUP skupią się teraz na planowaniu dalszego rozwoju naukowego pod okiem doświadczonych konsultantów edukacyjnych. Osoby o najwyższym potencjale otrzymają stypendia naukowe dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

To jednak nie koniec naukowych przygód. Już wystartowała druga edycja programu ADAMED SmartUP. Młodzi naukowcy, pasjonaci nauk ścisłych i przyrodniczych, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą po raz kolejny podjąć naukowe wyzwanie i zawalczyć o stypendium marzeń w ramach ADAMED SmartUP. By wziąć udział w tak wyjątkowym projekcie, wystarczy zarejestrować się na stronie: www.adamedsmartup.pl

ADAMED SmartUP to ogólnokrajowy program edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, szczególnie uzdolnionych w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych, realizowany przez Grupę Adamed - polską firmę farmaceutyczno-biotechnologiczną.


Źródło: Centrum Prasowe PAP. Informacja prasowa. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31