Powstaje nowa platforma dla łowców tanich lotów

05-06-2019, 21:16

Wyszukiwarka, pozwalająca rezerwować loty przesiadkowe w różnych konfiguracjach, łączy siły ze spółką zajmującą się budowaniem startupów technologicznych. Co powstanie z tego ożenku? Firmy mają stworzyć razem system dla podróżników, którzy nie chcą przepłacać za transport lotniczy.

Już ponad 55 milionów pasażerów samodzielnie komponuje trasy lotów, wybierając na własną rękę najbardziej korzystne przesiadki i połączenia u różnych operatorów. To tzw. virtual interlining – popularny ostatnio trend w branży turystycznej.

Polski Flyhacks pozwala wyszukiwać połączenia lotnicze w tym właśnie modelu od 2015 roku. To jedno z młodszych i bardziej zaawansowanych technologicznie przedsięwzięć działającej od ponad 10 lat grupy FRU.PL. Flyhacks oferuje m.in. przesiadki pomiędzy Ryanair i Wizzair, czyli operatorami, którzy ze sobą nie współpracują, więc nie proponują połączeń między swoimi lotami w popularnych serwisach rezerwacyjnych. Wyszukiwarka pozwala użytkownikom bardziej dogłębnie przeanalizować dostępne loty, a w konsekwencji – sporo zaoszczędzić.

System firmy agreguje dane od różnych, niepowiązanych ze sobą przewoźników w czasie rzeczywistym, oferując aktualnie dostępne miejsca na poszczególne loty oraz bieżące ceny. Tak zaawansowane wyszukiwanie potrzebuje technologii. Aby zbudować i wdrożyć bardziej wydajny algorytm dla swojej wyszukiwarki lotów, Flyhacks właśnie wszedł we współpracę z Daftcode - specem w tworzeniu i rozwijaniu biznesów technologicznych.

Firmy opracują algorytm, który integruje niezależne loty, tworząc jedną, ciągłą podróż z optymalnym czasem na przesiadkę. Użytkownicy Flyhacks już pod koniec tego roku będą mogli korzystać z nowej wersji serwisu i za pomocą kilku kliknięć na platformie online wybierać loty na wielu trasach, na całym świecie. W dalszej fazie spółki będą współpracować również biznesowo i marketingowo.

Źródło: Daftcode


  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930