Powstaje europejskie centrum testowe technologii dla Smart City

07-12-2018, 22:36

Dwie firmy, znane ze swego innowacyjnego podejścia do miejskiej rzeczywistości, podpisały porozumienie o współpracy w zakresie rozwiązań Smart City. Poprzez wspólne centrum testowe, będą one wspólnie prowadzić badania nad nową technologią, a później wprowadzać ją na rynek.

Huawei w ramach współpracy z  eluminocity dostarczy technologie AI, Big Data i platformy przetwarzania w chmurze, które stworzą miejski mechanizm decyzyjny oparty na danych publicznych. Dzięki temu możliwa będzie alokacja i regulacja zasobów publicznych miasta w sposób zintegrowany, co pozwoli na osiągnięcie bardziej efektywnego zarządzania aglomeracją. Firma eluminocity skoncentruje się zaś na elektrycznych stacjach ładowania samochodów, inteligentnym oświetleniu ulic i innych technologiach Smart City.

Firmy zbudują także wspólne centrum testowe w celu stworzenia i optymalizacji innowacyjnych rozwiązań Smart City w Munich OpenLab Huawei. Następnie przeprowadzą szereg działań związanych z wprowadzeniem produktów na rynek, aby wykorzystać nowe możliwości biznesowe.

Źródło: HUAWEI


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy