Powódź: Sprawdź w internecie zalane drogi

21-05-2010, 14:27

Internetowa mapa utrudnień na odcinkach dróg dotkniętych powodzią, opracowana przez serwis Targeo, ma ułatwić kierowcom planowanie podróży. Informacje na mapie są aktualizowane na bieżąco na podstawie danych przekazywanych przez terenowych pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Dziś rano nieprzejezdnych było 16 odcinków dróg krajowych - informuje Targeo. Pracownicy terenowi GDDKiA są wyposażeni w urządzenia mobilne połączone online z centralną bazą danych o utrudnieniach. Dzięki temu informacja wprowadzana przez pracownika w terenie praktycznie natychmiast pojawia się na mapie internetowej. Równocześnie na mapie pojawiają się też dodatkowe informacje napływające z oddziałów GDDKiA i serwisu Radia Kierowców Polskiego Radia.

Internetowa mapa utrudnień drogowych
fot. Targeo.pl - Internetowa mapa utrudnień drogowych
Mapa utrudnień powodziowych korzysta również z systemów AutoMapa i Targeo Traffic analizujących na bieżąco sygnały GPS z kilkudziesięciu tysięcy pojazdów. Na tej podstawie wykrywane są nieprzejezdne odcinki, które w informacjach o ruchu drogowym na mapie Targeo są oznaczone kolorem szarym.


- Dzięki pomiarom online z dużej liczby pojazdów i wykorzystaniu mobilnych aplikacji w GDDKiA możemy znacząco zwiększyć wiarygodność informacji publikowanych na mapie, skracając jednocześnie czas aktualizacji - mówi Rafał Mikołajczak, prezes Indigo sp. z o.o., operatora serwisu Targeo.pl.

Informacje o bieżących utrudnieniach na drogach można znaleźć na stronie mapa.targeo.pl. Punkty utrudnień (takie jak ograniczenia prędkości czy zamknięte drogi) zostały oznaczone na mapie wraz z dokładnymi danymi opisującymi charakter zdarzenia oraz przewidywany czas usunięcia skutków.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag zalane drogitag Targeotag powódźtag mapytag GDDKiA
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031