Poważna inwestycja Forda. 3 mln zł dla Shoplo. Przegląd e-biznes - 13.01.2017

13-02-2017, 07:45

W dzisiejszym przeglądzie m.in. o inwestycjach w sztuczną inteligencję (w Polsce i na świecie), ministerialnym konkursie na aplikację mobilną oraz możliwościach dla startupów fintechowych.

 • Ciekawe zestawienie od Hackerrank (przekazane przez Medium) - ilu spośród programistów to kobiety? Polska znalazła się na 24. miejscu co do liczby (10,2%), ale polskie programistki zajęły 3 miejsce, jeśli chodzi o skuteczność rozwiązywania zadań programistycznych.
 • Miliard dolarów na rozwój samochodów autonomicznych - tyle inwestuje Ford w startup z zakresu sztucznej inteligencji, stworzony przez byłych pracowników Google'a i Ubera. Argo AI. Bryan Salesky zajmował się sprzętem stosowanym w samochodach Google, Peter Rander pracował w centrum samochodów autonomicznych Ubera (źródło: materiał prasowy Ford).
 • Inwestycji w rozwój sztucznej  inteligencji nie koniec, choć skala mniejsza. Shoplo pozyskało 3 mln zł od funduszu bValue i przeznaczy te pieniądze na na rozwój Shoplo Multichannel - platformy do obsługi e-commerce, w ramach której wykorzystana zostanie także sztuczna inteligencja (źródło: materiał prasowy Shoplo).
 • W związku z wydłużonym cyklem sprzedaży, zaskakującymi przepisami prawa czy innymi przeszkodami może się okazać, że aby prowadzić sprzedaż, nie wystarczy tylko zaspokoić potrzeb użytkownika modelowego. Dowiedz się, co jeszcze brać pod uwagę [link afiliacyjny].
 • BLIK - polski system płatności przez smartfon - kończy dwa lata i ma bardzo szerokie plany, m.in. wdrożenie metody jednego kliknięcia w kolejnych bankach (pierwszy był Millenium), płatności w 4,6 tys. placówkach Poczty Polskiej wyposażonych w terminale POS, wejście w nowy segment e-administracji czy upowszechnienie płatności zbliżeniowych w technologii NFC (źródło: materiał prasowy BLIK).
 • Puls Biznesu pisze o pierwszych zdjęciach, które w ramach misji ExoMars wykonał orbiter Marsa z kamerą CaSSIS na pokładzie. Część elementów kamery wyprodukowała piaseczyńska spółka Creotech Instruments.
 • Arrinera Hussarya to nowy polski supersamochód, a Omni3D to producent polskiej przemysłowej drukarki 3D – Factory 2.0 Production System. Na urządzeniu tym powstają prototypy i części samochodu, m.in. nawiewy, z kompozytów (źródło: materiał prasowy Omni3D).
 • Jedna z dziesięciu najdroższych polskich domen sprzedana. Za 123 tys, zł właściciela zmieniły faktury.pl. Teraz pomogą startupowi afaktury.pl w dalszym rozwoju biznesu programów online do fakturowania i magazynowania (źródło: materiał prasowy afaktury.pl).
 • Chociaż pewne idee znane są nie od dziś, to jednak nowością jest szybkość, z jaką można założyć firmę i dotrzeć do grupy klientów. Proces powstawania firmy jest dzisiaj znacznie szybszy i mniej kosztowny niż dotychczas. Jak zrobić to w praktyce? [link afiliacyjny]
 • Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (we współpracy m.in. z Polskim Związkiem Głuchych) ogłasza konkurs na aplikację mobilną 112. Umożliwi ona przekazywanie zgłoszeń bez konieczności rozmowy telefonicznej.
 • Ze startupem poza Europę i to  niekoniecznie do USA? Jak informuje tech.eu,  singapurski program akceleracyjny FinTech Lab zaprasza startupy z Europy (nieważna wielkość i pochodzenie, jeśli zespół ma do zaoferowania innowacyjne rozwiązanie z zakresu fintech).
 • Energetycy docierający na miejsce awarii, zanim zgłosi ją klient? Tauron Dystrybucja rozpoczął testy inteligentnych stacji energetycznych niskiego napięcia. Więcej szczegółów zna wnp.pl.

Tematy pokrewne:  

tag przegląd e-biznestag e-biznestag BLIK
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy