Powakacyjne reklamacje

04-09-2014, 13:13

Irlandzka linia lotnicza zniszczyła walizkę? Hiszpańska firma wypożyczająca samochody obciążyła konto wyższą kwotą niż umówiona? W pokoju hotelowym nie było klimatyzacji, a niemieckie biuro podróży nie odpowiedziało na reklamację?

Sezon wakacyjny dobiega końca. Wracający z zagranicznych wyjazdów turyści przywożą wspomnienia, zdjęcia, pamiątki. Niestety, niektórzy kończą urlop również z kłopotem. W takich sytuacjach na stronie www.konsument.gov.pl można znaleźć praktyczne porady oraz gotowe formularze reklamacji zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

ECC-Net: TravelJeżeli podjęte przez konsumenta działania (reklamacja) nie przyniosły pożądanych rezultatów, poszkodowany może zgłosić się ze swoim problemem do Europejskiego Centrum Konsumenckiego (osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem formularza na stronie internetowej ECK). Eksperci ECK Polska udzielają darmowych porad prawnych, pomagają indywidualnym konsumentom w dochodzeniu roszczeń i polubownym rozwiązywaniu sporów transgranicznych z przedsiębiorcami działającymi na terenie Unii Europejskiej, Norwegii i Islandii.

Wszystkim tym, którzy dopiero szykują się do podróży po Europie, polecamy bezpłatną aplikację ECC-Net: Travel zapewniającą szybki dostęp do porad konsumenckich - zakupy, wynajem samochodów, zakwaterowanie w hotelu, opieka medyczna, środki transportu (lotniczy, kolejowy autokarowy i morski). Aplikacja jest dostępna dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym:

Więcej o aplikacji pisaliśmy w artykule pt. ECC-Net: Travel - darmowa aplikacja dla konsumentów podróżujących po Europie.


  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.