Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Postępy walki z ubóstwem w Google Earth

20-11-2007, 07:26

Pierwszy serwis internetowy monitorujący postęp w zmniejszaniu się globalnego ubóstwa zaprezentowały firmy Google i Cisco współpracujące w tym obszarze z ONZ. Serwis został opracowany w związku ze światową kampanią Milenijne Cele Rozwoju.

Program Milenijne Cele Rozwoju (MDG) został zaakceptowany przez światowych przywódców ze 189 państw świata w Nowym Jorku w 2000 roku. Jest to apel o szybki postęp w wyeliminowaniu skrajnego ubóstwa i głodu, zapewnieniu powszechnego nauczania na poziomie podstawowym, promowaniu równości płci, zmniejszeniu śmiertelności dzieci i poprawie opieki zdrowotnej nad matkami.

Stworzony przez Cisco i Google serwis MDG Monitor śledzi postępy w realizowaniu zadań kampanii MDG w większości krajów świata. W witrynie prezentowane są bieżące dane dotyczące takich czynników rozwoju jak: zdrowie publiczne, edukacja oraz przyznawanie praw kobietom.

W skład pakietu MDG Monitor wchodzi program Google Earth, który pozwala internautom oglądać trójwymiarowe obrazy miejsc, w których realizowane są cele kampanii MDG.

Internauci mogą również zapoznać się z danymi ONZ i opiniami dotyczącymi sytuacji w poszczególnych krajach objętych programem. Informacja na temat tego narzędzia pojawi się wkrótce w programie Google Earth jako nakładka Global Awareness (Globalna świadomość). Obecnie jest ona dostępna do pobrania w witrynie MDG Monitor.

MDG Monitor ma generalnie umożliwić lepsze zrozumienie kampanii MDG i uświadomienie sobie tego, jak wiele obszarów i zamieszkujących je ludzi potrzebuje pomocy. Serwis może również pomóc w zebraniu środków pieniężnych na kampanię.

Mimo że minęło osiem lat od wprowadzenia MDG, nadal miliard ludzi na całym świecie musi przeżyć za mniej niż dolara dziennie. Każdego roku sześć milionów dzieci umiera z niedożywienia przed swoimi piątymi urodzinami. W najuboższych krajach mniej niż połowa dzieci uczęszcza do szkoły podstawowej.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Cisco, Google