Posadzka żywiczna - odpowiednia do magazynów i hal produkcyjnych

28-03-2018, 06:17

Hale produkcyjne i magazyny są miejscami, w których podłogi są narażone na znacznie większe obciążenia niż w domach i mieszkaniach. Materiały, jakie stosuje się w budownictwie mieszkalnym do wykańczania podłóg, są nieodpowiednie do budynków przemysłowych ze względu na zbyt niską wytrzymałość. Jednym z najlepszych materiałów wykończeniowych na podłogi hal produkcyjnych i magazynów są posadzki żywiczne. Co je wyróżnia?

hala przemysłowa

Wytrzymałość, trwałość i bezpieczeństwo użytkowania

Posadzki żywiczne oferowane między innymi przez http://euromat.net.pl/ są znacznie odporniejsze na duże obciążenia i uszkodzenia mechaniczne niż inne materiały wykończeniowe. Po posadzkach z żywic epoksydowych i poliuretanowych mogą bez przeszkód poruszać się ciężkie wózki widłowe i inne urządzenia.

Żywice używane do wykonywania posadzek w budynkach przemysłowych gwarantują bezpieczeństwo użytkowania pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych. Posadzka chroni przed poślizgnięciem się, dzięki czemu spełnia normy BHP. Ponadto posadzki żywiczne są odporne na działanie kwasów, środków chemicznych i innych substancji, co sprawia, że są znacznie trwalsze niż pozostałe materiały wykończeniowe.

 

Odpowiednie dla wielu branż

Bez względu na to, w jakiej branży działa przedsiębiorstwo produkcyjne lub jakie towary są składowane na magazynie, posadzka żywiczna spełni normy umożlwiające prowadzenie danej działalności. Żywiczne podłogi są antyelektrostatyczne i łatwe w utrzymaniu w czystości, dzięki czemu istnieje możliwość układania ich w zakładach przetwórstwa żywności, firmach farmaceutycznych i w branżach, w których ważna jest ochrona produktów i surowców przed kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami. 

Żywice epoksydowe i poliuretanowe są pozbawione łączeń i spoin, co sprawia, że nie gromadzą się na nich trudne do usunięcia zabrudzenia. Ponadto brak łączeń na posadzce chroni przed przedostawaniem się wody do podłoża - jest to cecha istotna w produkcji żywności i w branżach, w których proces produkcji wymaga dużej wilgotności na hali.

 

Estetyczne i użyteczne 

Atutem posadzek żywicznych jest również ich estetyka. Najważniejszą ich cechą jest użyteczność, jednak posadzka z żywic zachowuje nienaganny wygląd przez wiele lat nawet przy intensywnym użytkowaniu. Podłoga posiada lekki połysk, a mnogość barw, w jakich może być wykonana, sprawia, że posadzka żywiczna pasuje do pozostałych elementów znajdujących się we wnętrzu hali produkcyjnej lub magazynu. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania na posadzce niezbędnych linii i innych elementów graficznych, dzięki którym wyznaczy się ścieżki ewakuacyjne lub stanowiska pracy.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Photo-Mixfot. Renault


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
« Marzec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: