Porządny samochód osobowy - gdzie szukać jakości

01-02-2016, 14:15

Kupując nowe samochody osobowe, często odpowiadamy sobie na wiele pytań. Co jest mi faktycznie potrzebne? Ile maksymalnie mogę widać? Z czego na dobrą sprawę mogę zrezygnować?  Pytania przy wizycie w każdym salonie mnożą się i mnożą, a my zadajemy to najważniejsze: o jakość samochodów dostępnych na rynku.

Długoterminowa inwestycja, którą bez wątpienia jest decyzja o tym, jaki samochód kupić, musi wiązać się z pewnością, że kupujemy produkt, z którego będziemy zadowoleni przez lata. Bez takiej pewności nie powinniśmy dokonywać zakupu auta bez względu na to, jak atrakcyjna wydaje się oferta dealera. Zanim przejdziemy do etapu wizyt w salonach i jazd próbnych, warto pokusić się o odrobienie pracy domowej.

Opinie internautów pozwalają wyrobić sobie jakąś wstępną opinię na temat poszczególnych modeli aut, jednak w większości ciężko o ich obiektywizm. Jednym z najbardziej zaufanych źródeł informacji są niezależne raporty bezpośrednio dotyczące jakości i niezawodności samochodów. Jednym z najbardziej wiarygodnych źródeł jest portal amerykańskiej organizacji konsumenckiej Consumer Reports. Cenne informacje uzyskamy także w raportach europejskich ośrodków, takich jak TÜV.

Obiegowe opinie na temat jakości poszczególnych producentów aut nie zawsze są aktualne, dają jednak właściwy trop, który na drodze poszukiwania jakości prowadzi nas w kierunku marek niemieckich i japońskich. Od wielu, wielu lat synonimem jakości jest Toyota. Wszędzie tam, gdzie trudne warunki powodują, że jakość samochodu decyduje o przetrwaniu, Toyota jest numerem 1. Niezniszczalne Land Cruisery, Hiluxy i Corolle dominują w krajach arabskich, Australii, Afryce, Azji czy na bezdrożach Ameryki Południowej. W Stanach Zjednoczonych Toyota jest drugim najchętniej wybieranym producentem po rodzimym General Motors, a Toyota Camry jest najpopularniejszym samochodem osobowym wśród Amerykanów. Jednak także w Europie, pomimo tak dużej różnorodności rodzimych producentów i marek, Toyota ma spory, stale rosnący udział w rynku, a na polu hybryd jest bezkonkurencyjna. Autorski napęd hybrydowy Toyoty jest dostępny w wielu modelach marki w niemal wszystkich segmentach - warto poświęcić mu uwagę ze względu na bardzo niskie koszty utrzymania.

toyota auris

Dobrym ruchem przez zakupem modelu jest oszacowanie, kiedy będziemy chcieli je sprzedać i ile wtedy będzie warte. Tutaj pomogą nam zestawienia wartości rezydualnej, takie jak Eurotaxglass oraz kilka niezłych internetowych symulatorów cen. Dzięki nim będziemy w stanie poznać prawdopodobną różnicę między ceną zakupu i sprzedaży, a po uwzględnieniu kosztów eksploatacyjnych otrzymamy gotowy wkład do tabelki z długoterminowym budżetem domowym.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl
To warto przeczytać


Komentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.