Porządek w domowym warsztacie. Jak go zorganizować?

15-02-2018, 06:35

Jeżeli w twoim warsztacie panuje chaos, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo utrudnia to pracę. Porozrzucane niedbale sprzęty, narzędzia i drobiazgi, takie jak gwoździe czy śruby, są nie tylko trudniejsze do odnalezienia w razie potrzeby, ale również niebezpieczne dla ciebie i innych domowników. Przedstawiamy kilka niezawodnych sposobów na zorganizowane wygodnego i funkcjonalnego warsztatu.

zestaw naprawczy

Fot. fotolia.com, 186525316 | Autor: ronstik

Najważniejsza kwestia polega na wydzieleniu stałego miejsca na każdy przedmiot. Utrzymanie porządku powinno opierać się na dobrej organizacji i systematycznym sprzątaniu. Chociaż wydaje się to trudne, wcale takie nie jest – wystarczy po każdej wykonanej czynności odnieść wszystkie rzeczy tam, gdzie ich miejsce. Dzięki temu, przy kolejnej naprawie od razu będziemy wiedzieć, gdzie co jest. Dobrze mieć potrzebne przedmioty pod ręką również ze względu na fakt, że zaoszczędzi to nerwów i sprawi, że wykonana praca będzie bardziej efektywna. W tym celu warto wyposażyć się w specjalne szafki na narzędzia. Na ścianach można zainstalować również metalowe lub drewniane półki.

Następnie należy pogrupować większe narzędzia i przedmioty, takie jak zestaw kluczy warsztatowych, młotki, czy śrubokręty. Z reguły wyróżnia się elektronarzędzia (np. wiertarki, wkrętarki) i narzędzia ręczne. Najlepiej, żeby znalazły się wśród nich tylko te instrumenty, których faktycznie potrzebujemy i używamy. Zbieractwo nie jest dobrą cechą, ponieważ generuje jeszcze większy bałagan. Umieszczając narzędzia na półkach albo w praktycznych boksach warsztatowych, wydzielimy dla nich specjalne miejsce. Drobne elementy, takie jak śruby i gwoździe, również trzeba pogrupować i włożyć do osobnych, plastikowych woreczków.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Gdy w swoim warsztacie mamy dość mało miejsca, doskonałym rozwiązaniem jest zainwestowanie w specjalne skrzynki narzędziowe. Posiadają one przedziały o różnych wielkościach, dzięki czemu umieścimy tam zarówno mniejsze, jak i większe elementy warsztatu. Dobrym gadżetem jest również organizer ścienny, na którym powiesimy wszystkie klucze w widocznym miejscu. W sytuacji, gdy mamy do wykorzystania większy metraż, możemy pomyśleć o wyposażeniu go w stół warsztatowy, idealny do wiercenia, sklejania, czy piłowania.

Bardzo istotnym elementem wyposażenia jest także odzież ochronna, którą dość często i niesłusznie się pomija. W warsztacie powinny znaleźć się specjalne rękawice, czapka, okulary, nauszniki, gogle ochronne. Dzięki nim unikniemy obrażeń, takich jak skaleczenia i stłuczenia, a także zapobiegniemy problemom ze wzrokiem i słuchem przy pracy z niektórymi narzędziami (szczególnie elektrycznymi). Przy pracach stolarskich warto zaopatrzyć się w maskę filtrującą, która uchroni przed wdychaniem rakotwórczego pyłu. Pamiętaj, że posiadanie własnego warsztatu to również duża odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych. Należy pamiętać o zachowaniu ogólnej ostrożności i porządku, zwłaszcza jeżeli w domu są dzieci.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. T-Mobilefot. Sarota PR

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.