Porozumienie dla cyberbezpieczeństwa w motoryzacji. Nowa platforma IoT. Przegląd #ebiznes

05-06-2017, 08:27

W dzisiejszym przeglądzie znajdziecie informację o planach zwiększenia cyberbezpieczeństwa w nowoczesnych samochodach oraz o nowej platformie do rozwoju internetu rzeczy. Zapraszam do lektury.

  • LiveChat Software - polski dostawca oprogramowania do bezpośredniej komunikacji w Internecie pomiędzy odwiedzającym stronę www, a jej właścicielem - informuje o kolejnym kamieniu milowym. W maju 2017 spółka przekroczyła liczbę 20 tys. klientów, wywodzących się ze 140 krajów. Są to nie tylko duże firmy, ale też urzędy, uczelnie czy kluby sportowe (źródło: materiał prasowy firmy LiveChat).
  • Samsung Electronics zapowiada wprowadzenie nowej, zaawansowanej platformy SAMSUNG ARTIK™ Smart IoT, która ma ułatwić firmom tworzenie nowych produktów i usług wykorzystujących internet rzeczy. Platforma obejmuje m.in. zabezpieczenia i usługi pozwalające na efektywne zarządzanie użytkownikami oraz urządzeniami (źródło: materiał prasowy firmy Samsung).
  • Niedawno wspominaliśmy o wyróżnieniu Microsoftu dla polskiej firmy Onex. Tytuł Partnera Roku 2017 Microsoft w Polsce uzyskała spółka Sagra Technology. Jak podkreślono w uzasadnieniu, doceniono innowacyjność w podejściu firmy do projektów realizowanych dla polskich przedsiębiorstw (źródło: materiał prasowy firmy Microsoft).
  • Kaspersky Lab oraz AVL Software and Functions nawiązują współpracę, która pozwoli rozwijać technologie cyberbezpieczeństwa dla branży motoryzacyjnej. Wspólnie wypracowane rozwiązania, adresowane do branży, mają zapewnić bezpieczną, niezakłóconą komunikację między komponentami samochodu, pojazdem oraz infrastrukturą zewnętrzną (źródło: materiał prasowy firmy Kaspersky).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy