Porównywarka finansowa Comperia.pl już działa

05-03-2008, 13:27

Ruszyła zapowiadana kilka tygodni temu porównywarka finansowa Comperia.pl. Ten prosty w obsłudze serwis umożliwia porównanie ofert ponad 1,5 tys. produktów i usług finansowych, takich jak kredyty hipoteczne, gotówkowe, samochodowe, karty kredytowe, lokaty bankowe i fundusze inwestycyjne.

Idea porównywarek finansowych nie jest nowa. W Stanach Zjednoczonych z powiedzeniem działa m.in. portal bankrate.com (notowany na NASDAQ), a w Wielkiej Brytanii moneysupermaket.com (notowany na LONDON STOCK EXCHANGE).

Twórcy Comperii są świadomi, że ich serwis nie jest jedynym tego typu na polskim rynku, ale zapewniają, że ich porównywarka finansowa będzie górować nad konkurencją rzetelnością w prezentacji porównywanych produktów finansowych. Dane zamieszczone w Comperii mają być aktualne i precyzyjne - internauci przeszukujący za jej pośrednictwem oferty finansowe nie powinni zatem spotkać się z informacją, że w danym banku oprocentowanie wynosi "od ... do".

- Budując Comperię kierowaliśmy się pięcioma kluczowymi zasadami, jakie naszym zdaniem powinna spełniać profesjonalna porównywarka finansowa. Są to przede wszystkim rzetelność prezentowanych danych, obiektywizm, czyli niezależna i neutralna prezentacja danych. Ważna jest przejrzystość, czyli wystandaryzowanie ofert, aby były one jasne dla każdego użytkownika. Dużą wagę przywiązujemy do przystępności, czyli opisywania świata finansów prostym i zrozumiałym językiem oraz do interaktywności, a więc możliwością wymiany opinii i poglądów pomiędzy użytkownikami portalu – mówi Bartosz Michałek, prezes spółki Comperia, właściciela portalu.

Comperia.pl prezentuje rzeczywiste stopy procentowe przy wszystkich produktach kredytowych, a porównując je uwzględnienia oprocentowania oparte na aktualnych stawkach WIBOR lub LIBOR. W sytuacji, kiedy jeden bank stosuje stawkę WIBOR 1m, a drugi WIBOR 6M, klient może zostać wprowadzony w błąd i w konsekwencji wybrać mniej korzystną ofertę.

Ponadto serwis automatyczne przelicza stopy zwrotu zagranicznych funduszy inwestycyjnych na polską walutę.

Comperia.pl - dzień po oficjalnym starcie serwisu
fot. - Comperia.pl - dzień po oficjalnym starcie serwisu
Korzystanie z zasobów serwisu jest całkiem intuicyjne. Wystarczy podać parametry kredytu, lokaty czy funduszu inwestycyjnego, jakim jesteśmy zainteresowani, a Comperia wyszuka wszelkie dostępne produkty i przedstawi je posortowane od najtańszego do najdroższego. Przy każdej z ofert znajduje się jej szczegółowy opis, a dodatkowo można porównywać tylko wybrane przez nas produkty.

Internauci znajdą również na łamach Comperii przeróżne kalkulatory pozwalające w prosty sposób dokonać skomplikowanych obliczeń. Na stronie dostępny jest także menadżer inwestycyjny – narzędzie pomagające w wyborze strategii inwestycyjnej w zależności od profilu inwestycyjnego klienta.

Sonda
Czy korzystasz z dostępnych online porównywarek produktów?
  • Tak
  • Nie i nie zamierzam
  • Nie, ale zamierzam skorzystać
wyniki  komentarze

Użytkownicy porównywarki finansowej mają także możliwość oceniania konkretnego produktu. Dzięki temu wkrótce powinien powstać ranking produktów finansowych stworzony na podstawie ocen klientów. Za pośrednictwem Comperii można też skontaktować się z bankiem lub doradcą finansowym w celu złożenia wniosku, ale nie dotyczy to jeszcze wszystkich prezentowanych produktów.

Nowy serwis zawiera także rozbudowaną część edukacyjno-poradnikową. Jak zapewniają twórcy, złożona z doświadczonych dziennikarzy redakcja będzie opisywać i komentować wydarzenia z rynku finansowego, ważne dla każdego kredytobiorcy i inwestora. Comperia będzie również oferować usługi konsultingowe dla instytucji finansowych, m.in. raporty na temat preferencji finansowych klientów, trendów na rynku produktów bankowych, kosztów kredytów czy oprocentowania lokat.

Dostęp do treści oraz narzędzi zamieszczonych w serwisie jest bezpłatny.


Następny artykuł » zamknij

Tematy pokrewne:  

tag porównywarkitag nowe stronytag Comperia.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31