Porównywarka chwilówek lekiem na ogrom ofert

, 04-01-2017, 17:27

Z biegiem lat zmieniają się nasze zwyczaje zakupowe. Kiedyś przed dokonaniem zakupu poszukiwaliśmy przede wszystkim porady sprzedawcy, ewentualnie znajomych, którzy mieli za sobą taki sam zakup. Dzisiaj wygląda to nieco inaczej – często sami doskonale orientujemy się w tym, co możemy kupić,  a jeśli tak nie jest, opinii poszukujemy  głownie w internecie. Szczególnie popularne stały się ostatnio wszelkie porównywarki, czyli strony porównujące ceny i parametry różnych przedmiotów i usług, tak by ułatwić znalezienie najkorzystniejszej na rynku oferty.

porównanie

Coraz więcej osób korzysta z porównywarek

Ta sama zasada dotyczy rynku pożyczek pozabankowych. Związek Firm Pożyczkowych poinformował niedawno, że obecnie nawet dwie na trzy osoby decydujące się na zakupy w internecie, dokonują ich po porównaniu ofert dzięki specjalnym stronom. Wszystko wskazuje na to, że liczba osób o podobnych zwyczajach będzie rosła. Dzięki internetowi jesteśmy w stanie nabywać przedmioty i usługi, które stacjonarnie byłyby poza naszym zasięgiem. Otwiera się przed nami tak wiele możliwości, że wart je ze sobą porównać i zestawić.

Nowe firmy pożyczkowe

Ta sama zasada dotyczy także klientów poszukujących chwilówek online i innych pożyczek. Dzięki porównywarkom, które aktualizowane są wraz z każdą zmianą na rynku, mają oni szansę skorzystania z ofert nowych, mało jeszcze znanych firm, albo najświeższych promocji tych, które istnieją w branży dłużej. Tym samym jest to szansa na znalezienie najkorzystniejszej oferty. "W ostatnim czasie wielu pożyczkodawców głośno reklamuje ofertę pierwsza pożyczka za darmo. Porównywarki internetowe to łatwy sposób, aby przeanalizować wszystkie takie propozycje w jednym miejscu" - zauważa Mariusz Rotacki z portalu tmoney.pl.

Ocena eksperta

Innym czynnikiem, który może zachęcać do korzystania z porównywarek, jest możliwość zapoznania się z opiniami ekspertów, którzy komentują poszczególne oferty firm pożyczkowych. Największe porównywarki zamieszczają recenzje każdej nowej pożyczki, nowej promocji, tak by nawet niezaznajomieni z ekonomią klienci mieli informacje z pierwszej ręki o ich wadach i zaletach. Na stronach porównywarek można także przeczytać cenne porady dotyczące korzystania z pożyczek i wszystkich elementów, jakie należy brać pod uwagę, kiedy się na nie decydujemy.

Ocena klienta

Jeszcze jednym powodem, dla którego warto zaglądać na strony porównywarek jest to, że niektóre z nich umożliwiają ocenę poszczególnych produktów finansowych samym klientom. Osoby, które skorzystały z danej pożyczki, z wybranej promocji mogą przekazać swoje wrażenia, zapisując je na stronie. Taki sposób na dzielenie się wrażeniami jest coraz powszechniejszy. I dobrze – dzięki temu można uniknąć wielu pomyłek i niekorzystnych decyzji, ale także zyskać informacje o potrzebnych formalnościach czy czasie oczekiwania na decyzję lub pieniądze. Z opinii innych dowiemy się również jak przebiega kontakt z firmą, czego spodziewać się przy problemach z terminową spłatą itp.

Najlepsza opcja dla nowych klientów

Porównywarki są bardzo korzystnym narzędziem zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie korzystały jeszcze z oferty firm pożyczkowych. Pozwalają im porównać kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt różnych ofert w jednym miejscu, według wybranych przez siebie kryteriów. To także miejsce, które pomaga rozwiać wszelkie wątpliwości, uzyskać pomoc ekspertów i poradę innych klientów.

Pojawienie się porównywarek w internecie było bardzo korzystnym zjawiskiem, które w pewien sposób wpłynęło na rynek pożyczek. Zwiększyło ono konkurencyjność pomiędzy firmami pożyczkowymi, które  nie ustają w staraniach, oferując coraz to nowe promocje, programy lojalnościowe, nagrody i inne korzyści dla klientów.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2017»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2017 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.