PopulationOf.net – dane demograficzne w zasięgu ręki

26-03-2018, 08:33

Informacje demograficzne są coraz istotniejsze dla naukowców, strategów i analityków. To jeden z najdynamiczniej zmieniających się zasobów danych. Rozwiązania mające na celu klarowne przedstawienie demografii są w cenie. PopulationOf.net to wygodna i funkcjonalna odpowiedź na to zapotrzebowanie.

PopulationOf.net

Trudno dziś sobie wyobrazić przeprowadzenie jakiejkolwiek rzetelnej i wartościowej analizy – zarówno naukowej, jak i biznesowej i jakiejkolwiek innej, bez dysponowania kompletnym zasobem istotnych danych. Nie inaczej jest z demografią. To jedna z tych dziedzin naukowych, która w ostatnich czasach rozwijają się coraz dynamiczniej, warunkując m.in. inicjowanie różnych procesów społecznych, gospodarczych i politycznych.

Bez sprawdzonych, pewnych i dokładnych danych demograficznych nie może się odbyć żadne racjonalne działanie związane z planowaniem strategii różnego typu, w tym biznesowych.

Z jednej strony – dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii, m.in. komunikacyjnych i interaktywnych, w tym przede wszystkim Internetu, stworzył nowy wymiar dla wielu nauk, a wśród nich – demografii. Z drugiej – problemem może się stać tzw. ocean informacji i wszelkiego rodzaju danych. Ich weryfikacja i właściwa organizacja, które są niezbędne w celu uniknięcia chaosu informacyjnego, jest niezbędna. Liczy się więc czas.

Jak efektywnie korzystać z szeroko dostępnej dziś wiedzy, nawet tej specjalistycznej i z zasobów cennych danych? Nie bez powodu w ostatnich latach powstaje coraz więcej nowoczesnych, funkcjonalnych platform internetowych, które specjalizują się w efektywnym przekazywaniu informacji na temat istotnych dla użytkowników informacji – m.in. danych z wyjątkowo bogatego zasobu, jakim jest demografia świata.

Dzięki serwisowi PopulationOf.net również polscy internauci mają zagwarantowany dostęp do danych demograficznych w różnych ujęciach – zarówno globalnym, jak i szczegółowym (dotyczącym poszczególnych kontynentów i krajów). Serwis jest innowacyjny, jednocześnie – rozbudowany i wysoce funkcjonalny, co oznacza ułatwiony dostęp do wszelkiego rodzaju danych demograficznych, takich jak np. populacja Polski i szczegółowe informacje jej dotyczące.

Serwis jest przyjazny dla użytkownika, nawigacja w jego ramach odbywa się intuicyjnie. Wszystko zaplanowano tak, aby każdy mógł znaleźć dane dla niego istotne, w jak najszybszym czasie – dosłownie na kilka „kliknięć”.

PopulationOf.net to nie tylko baza precyzyjnych, zweryfikowanych i na bieżąco aktualizowanych danych demograficznych, ale również specjalistyczny serwis, prezentujący w klarowny sposób informacje w ujęciu historycznym oraz prognozy.

Informacje prezentowane są za pomocą tekstów, jak i użytecznej grafiki – wzrok przykuwają wykresy, prezentujące wszystkie dane, zarówno w sposób liniowy, jak i kolumnowy. Przyjazna kolorystyka nie męczy oczu.

Twórcy serwisu włożyli wiele pracy nie tylko w warstwę przedmiotową (merytoryczną) bazy, ale również w jego stronę wizualną, co w przypadku serwisów internetowych, a szczególnie tych, które prezentują zasoby danych, jest bardzo istotne.

Dzięki odpowiedniej prezentacji, wszystkie dane mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki – nie musimy „przekopywać” się przez setki baz danych, rozproszonych w różnych zasobach, wiele tabel i wykresów, utrzymanych w odmiennej konwencji i stylistyce, co powoduje poświęcanie kolejnych minut lub godzin na poszukiwania i wzmaga chaos informacyjny, którego każdy analityk chce za wszelką cenę uniknąć w swojej pracy.

Dane prezentowane za pośrednictwem PopulationOf.net mają jeszcze jeden walor – są czytelne i klarowne, zarówno dla specjalistów i naukowców, jak i dla osób, które na co dzień nie zajmują się pracą badawczą czy analityczną. Serwis wyróżnia się użytecznością i pragmatycznością.

Najistotniejsze i jednocześnie najczęściej wyszukiwane dane, jakie znajdziemy za pomocą Populationof.net/pl, to m.in.: aktualna liczba ludności świata (w podziale na kontynenty i poszczególne kraje), średnia wieku, gęstość zaludnienia, wskaźniki dzietności, struktura płci, wskaźniki migracji, prognozy danych i wiele innych.

Serwis dostępny jest obecnie w dwóch wersjach językowych – polskiej oraz angielskiej. Planowane jest jego rozszerzenie o kolejne języki.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag PopulationOf.nettag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: