Ponad 3 tysiące nowych kont w Google Apps każdego dnia

06-07-2011, 13:01

Firmy coraz chętniej korzystają z webowych narzędzi Google'a w poszukiwaniu niższych kosztów.

Niedawno wyszło na jaw, że Microsoft zapłacił jednemu z amerykańskich uniwersytetów, by ten dokonał migracji do usługi Office 365. Wygląda na to, że gigant z Redmond rzeczywiście nie będzie miał łatwo w walce z konkurencyjnym pakietem od Google'a.

>>Czytaj także: Google+ dla kont Google Apps już "w najbliższych miesiącach"

Sonda
Usługi chmurowe to dobry sposób na oszczędności?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak powiedział Robert Whiteside z firmy Google, każdego dnia ponad 3 tysiące firm z całego świata tworzy konta w Google Apps. Whiteside dodał również, że obecnie z rozwiązania korzystają około 3 miliony przedsiębiorstw.

Przypomnijmy, że dzięki Google Apps można łatwo zarządzać na przykład pocztą e-mail, wspólnym kalendarzem czy innymi usługami sieciowymi. Rozwiązanie jest do tego dostępne za darmo, jeśli działamy na niewielką skalę.

Większość firm korzystających z Google Apps jest zlokalizowana w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce i jak zauważa Whiteside, zwykle przedsiębiorstwa rejestrują się w usłudze w poszukiwaniu niższych kosztów prowadzenia działalności.

Przedstawiciel Google'a dodał również, że na tego typu usługach najwięcej skorzystają firmy, które nie tylko jako pierwsze będą korzystały z innowacyjnych chmurowych rozwiązań, ale również podejdą do nich w niestandardowy sposób.

>>Czytaj także: Internauci są zadowoleni z Google+


Źródło: TheNextWeb, IDG
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy