Ponad 150 firm ma pomysł na aplikację na platformy Microsoftu

24-01-2012, 01:00

W obu kategoriach lokalnych eliminacji drugiej edycji międzynarodowego programu "Twoja firma, Twoja szansa na sukces" łącznie zgłoszono 307 pomysłów na aplikację. Niewielką przewagę miały projekty wykorzystujące chmurę obliczeniową Windows Azure - 165, natomiast aplikacji działających na platformie Windows Phone zgłoszono 142.

Zwycięzcy programu otrzymają bezpośrednie wsparcie Microsoftu w zakresie marketingu i sprzedaży rozwiązań stworzonych w ramach konkursu, a także nagrody pieniężne oraz telefony Nokia Lumia.

W drugim etapie uczestnicy programu otrzymają od Microsoftu m.in. bezpłatne konsultacje techniczne w trakcie procesu tworzenia opisanych wcześniej rozwiązań, a także możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju szkoleniach. Spośród wszystkich stworzonych rozwiązań zostanie wybranych 20 najlepszych - po 10 z każdej kategorii - a ich autorzy wezmą udział w trzecim, finałowym etapie. Zwycięzców poznamy w maju 2012 podczas uroczystej gali finałowej.

- Obserwując rynek IT w Polsce i na świecie miałem wrażenie, że ten krajowy z pewnym opóźnieniem nadąża za trendami światowymi. Z dużą przyjemnością mogę powiedzieć, że tym razem jest inaczej. Liczba i tematyka zgłoszonych projektów w konkursie „Twoja firma, Twoja szansa na sukces" dobitnie pokazują, że polskie firmy informatyczne „chmurę obliczeniową” postrzegają jako możliwość zwiększenia przychodów (mimo ogólnego kryzysu ekonomicznego), pozyskania nowych klientów i wyprzedzenia konkurencji - powiedział przewodniczący jury Tadeusz Golonka.

Czytaj też: Twoja Perspektywa - rusza IV edycja ogólnopolskiego konkursu dla studentów

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają dodatkowo nagrody pieniężne i rzeczowe, a firma, która zostanie wyróżniona nagrodą Grand Prix, także opłacony przez Microsoft udział w konferencji Microsoft Worldwide Partner Conference w Toronto oraz możliwość startu w regionalnej edycji programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”. W konkursie przewidziane są również dodatkowe wyróżnienia - nagroda dla najlepszego rozwiązania dla administracji publicznej oraz nagroda specjalna w obszarze interoperacyjności (dla rozwiązania zbudowanego w oparciu o technologię Open Source, wykorzystującego platformę Azure).

Więcej informacji o programie, jego regulamin oraz szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie: www.microsoft.com/poland/twoja-firma


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031