Pomoc w fuzji spółek SEO Grupy iCEA. Jak prawnicy z Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy przyczynili się do sprawnego sfinalizowania procesu?

27-11-2020, 06:37

1 września 2020 r. był doniosłym dniem dla polskiej branży SEO. Właśnie tego dnia nastąpiła fuzja popularnych agencji SEO, czyli spółek iCEA, Enterso, Niezwiązani i Grupa M40. Prawnicy z Kancelarii RPMS Staniszewski & Wspólnicy, wyspecjalizowani w obsłudze podmiotów działających w branży SEO i IT, odpowiadali za najważniejsze kwestie formalno-prawne i nadzorowali cały proces.

Połączenie spółek iCEA, Enterso, Niezwiązani i Grupa M40 zaplanowane było na koniec 2019 r., jednak Kancelaria Prawna RPMS Staniszewski & Wspólnicy już w 2017 r. uczestniczyła w rozmowach dotyczących przyszłej fuzji w ramach Grupy iCEA. Prawnicy z Kancelarii RPMS zajmowali się przygotowaniem całego procesu od strony formalnej, jak również wspomagali Grupę iCEA na etapie decyzyjnym. Warto zaznaczyć, że Grupa iCEA od 2017 r. w ramach planowanej strategii przejęła kolejne spółki z branży SEO/SEM. W 2017 była to spółka Enterso, a rok później Niezwiązani i Grupa M40. Obecnie Grupa iCEA jest najbardziej innowacyjną agencją SEO w Polsce, która dzięki rozbudowanemu działowi wykonawczemu, programom partnerskim oraz wsparciu prawnemu Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy świadczy najwyższej jakości usługi marketingu internetowego. 

Sama fuzja wymagała od prawników pewnego przygotowania. Cały proces nadzorował radca prawny Marcin Staniszewski, natomiast wszelkie działania wykonywane były przez zespół Małgorzaty Sajkowskiej, która zajmuje się obsługą spółek z ramienia kancelarii. Procedowana fuzja składała się z 3 faz: menadżerskiej, właścicielskiej oraz rejestrowej. W pierwszej fazie kluczowym zagadnieniem było przeprowadzenie analizy stanu łączących się spółek, aspektów prawnych oraz kwestii podatkowych w celu sporządzenia planu połączenia. W tym zakresie najważniejsza była współpraca z doradcami podatkowymi, którzy opracowywali optymalne rozwiązania dla łączących się spółek. Druga faza - właścicielska polegała na wsparciu prawnym wspólników łączących się spółek, szczególnie w kwestiach sporządzenia uchwał o połączeniu oraz kontaktu z notariuszami. Natomiast w trzeciej i finalnej fazie rejestrowej dokonano zgłoszenia do sądów rejestrowych każdej z łączących się spółek uchwał łączeniowych. 

W praktyce cały proces przebiegał w sposób pożądanie przewidywalny, a to dzięki dobrym, partnerskim relacjom naszej Kancelarii oraz zarządu największej z łączących się spółek, czyli iCEI. Nasz zespół przygotował scenariusz fuzji i pilnował realizacji każdego z kolejnych etapów, od zintegrowania struktur wszystkich spółek, po ujednolicenie modelu biznesowego. Niezależnie zadbaliśmy o prawną transparentność i dopełniliśmy wszystkich wymogów, by 1 września 2020 fuzja mogła oficjalnie wejść w życie. Było to dla nas ciekawe przedsięwzięcie ze względu na możliwość realnego oddziaływania na branżę pozycjonerską, ale nie było w nim nic przełomowego - od lat wspieramy agencje SEO/SEM, firmy z branży IT czy największe firmy z sektora e-commerce, więc podobne realizacje to dla nas miła codzienność - Marcin Staniszewski, Radca Prawny, Kancelaria RPMS Staniszewski & Wspólnicy. 

Połączenie spółek grupy iCEA zakończyło się powodzeniem, a to wszystko dzięki wyspecjalizowanym prawnikom z Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy.

Kancelaria od wielu lat wspiera przedsiębiorstwa z szeroko rozumianej branży IT oraz sektora e-commerce. Szeroki wachlarz usług z zakresu prawa nowych technologii, technologii finansowych (FINTECH) oraz prawa własności intelektualnej świadczony jest przez rozbudowaną kadrę specjalistów. Kancelaria zapewnia również wsparcie klientom, którzy chcą poszerzać swoją działalność na rynki zagraniczne, od Unii Europejskiej, przez USA, po rynki azjatyckie.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag nolstag icea
To warto przeczytać
fot. Sirichai


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: