Pomoc prawna na wyciągnięcie ręki?

16-11-2011, 09:20

Nowy portal ma ułatwić dostęp do pomocy prawnej. Użytkownicy mogą tworzyć własne umowy, pozwy i wnioski pod nadzorem doświadczonych prawników.

Działanie portalu opiera się na dwóch podstawowych funkcjach. Jedną z nich jest możliwość tworzenia własnych umów, pozwów i wniosków zarówno w sprawach gospodarczych, jak i cywilnych. Portal został wyposażony w tzw. kreator dokumentów, który krok po kroku ma prowadzić użytkownika poprzez poszczególne etapy tworzenia pisma.

Serwis porad prawnych Ecrit.pl
fot. - Serwis porad prawnych Ecrit.pl
Kreator został zaopatrzony w system wskazówek, które mają zagwarantować prawidłowe - pod względem prawnym i merytorycznym - wprowadzanie treści. Użytkownik jest również informowany, które zapisy mogą zostać pominięte lub zmodyfikowane i jakie będą skutki prawne takiego działania. Portal ma też zapewniać niezbędną wiedzę, jakie dokumenty należy załączyć, w jaki sposób opłacić sporządzone pismo, gdzie je złożyć oraz jakie dalsze czynności należy podjąć.

Czytaj też: Morizon: bezpłatne konsultacje prawne online dla kupujących nieruchomości

Ecrit.pl ma opierać się także na bazie wiedzy. W tym dziale można znaleźć zbiór porad, komentarzy oraz publikacji na temat wybranych zagadnień z różnych dziedzin prawa. Baza wiedzy ma być na bieżąco uzupełniana nowymi materiałami, a także weryfikowana z aktualnym stanem prawnym.

Jak zapewniają twórcy, portal Ecrit.pl tworzony jest przez doświadczonych prawników, radców prawnych i adwokatów. Dzięki temu poziom merytoryczny opracowywanych zagadnień ma być na wysokim poziomie, a także dać gwarancję, że przygotowywane przez użytkownika umowy, pozwy i inne pisma będą zawsze zgodne z prawem, a w związku z tym - skuteczne.

Nowy serwis dostępny jest pod adresem: www.ecrit.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31