Polycom i Microsoft będą działać na rzecz ujednoliconej komunikacji

11-08-2010, 09:56

Polycom podpisała długoterminowe, strategiczne porozumienie z Microsoftem, aby dostarczać na rynek zintegrowane, kompletne rozwiązania ujednoliconej komunikacji (UC). Zgodnie z umową, Polycom planuje rozwijać oparte na standardach rozwiązania UC przeznaczone zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych instytucji rządowych.

Porozumienie ma obejmować oprogramowanie, osprzęt, sieci i usługi, które w założeniu umożliwią wzrost wydajności firmy, zmniejszą liczbę podróży służbowych, a także ograniczą koszty operacyjne i telekomunikacyjne.

>> Czytaj też: Cisco: Najważniejsze trendy to wirtualizacja i współpraca w czasie rzeczywistym

- Rozwiązania Microsoftu i Polycom odgrywają kluczową rolę w naszej obecnej i przyszłej strategii ujednoliconej komunikacji - powiedział Martin Smale, dyrektor IT NDS, News Corp. - Od dłuższego już czasu odnosimy korzyści w postaci zwiększonej wydajności dzięki aktualnie stosowanym przez nas aplikacjom UC, czekamy na kolejne nowości w ofercie dwóch naszych najbardziej cenionych dostawców rozwiązań – dodał.

Sonda
Czy Microsoft i Polycom, są w stanie zawojować na rynku UC?
 • Tak
 • Nie
 • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

- Nasze badania pokazują, że prawie 70% firm rozważających zakup rozwiązań ujednoliconej komunikacji myśli o ich współpracy z pakietem Microsoft Office Communications Server - powiedział Brent Kelly, starszy analityk i partner w Wainhouse Research. - Te przedsiębiorstwa oczekują pełnej integracji i współpracy między Office Communicator na PC czy laptopie a rozwiązaniami wideokonferencyjnymi osobistymi, grupowymi i telepresence, takimi jakie oferuje Polycom do zastosowań w biurze, gabinecie dyrektora czy sali konferencyjnej. Dzięki współpracy Microsoftu i Polycom przedsiębiorstwa będą mieć łatwiejszy dostęp do prawdziwie kompletnych systemów ujednoliconej komunikacji, w tym także wideokonferencji wysokiej rozdzielczości – dodał Kelly.

Rozwój produktu

Schemat Polycom dla środowiska UC
fot. - Schemat Polycom dla środowiska UC
 Harmonogram działań zobowiązuje Polycom do opracowania rozwiązań współpracujących z Microsoft Communications Server "14" i nie tylko, co obejmuje:

 • Nową generację telefonów z serii CX Polycom zoptymalizowanych dla Microsoft UC opartych na wiodącej na rynku technologii Polycom w zakresie głosu i obrazu HD.
 • Nowe, innowacyjne biurowe systemy wideokonferencyjne zaprojektowane specjalnie na potrzeby bezpośredniej integracji z Microsoft Communications Server "14".
 • Dodatkowe interoperacyjne systemy łączące aktualnie dostępne rozwiązania wideokonferencyjne Polycom z tymi, które powstaną w przyszłości.

Wspólne, globalne działania Polycom i Microsoft związane z wejściem produktów na rynek:

 • szkolenia produktowe i promocja sprzedaży,
 • zintegrowane kampanie marketingowe,
 • rozwój kanałów sprzedaży i programy partnerskie,
 • obecność Polycom w Microsoft Technology Center na całym świecie, włącznie z salami do pokazów sprzętu, dostępnymi już w Atlancie, Chicago, Nowym Jorku, Londynie i Paryżu,
 • globalne zarządzanie projektami dotyczącymi rozwiązań audio i wideo UC,
 • spólna polityka komunikacyjna mająca na celu upowszechnienie rozwiązań UC.

>> Czytaj też: Microsoft: Dobre wyniki finansowe dzięki Windows 7

W ramach porozumienia każda firma będzie inwestować w rozwój nowych produktów, sprzedaż i marketing. Dzięki wspólnym inwestycjom i zaangażowaniu Polycom i Microsoft dostarczą aplikacje UC, które pomogą efektywniej wykorzystać funkcje obniżające koszty i zwiększyć wydajność oraz będą lepiej realizować ich specyficzne potrzeby biznesowe.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031