Polskie ekoskutery ruszają do europejskich miast

25-07-2018, 18:14

Sieć współdzielonych ekoskuterów działa obecnie w 13 polskich miastach, gdzie z oferowanych przez nią pojazdów korzysta ponad 100 tys. użytkowników. Teraz przyszedł czas na ekspansję na rynki zagraniczne.

Firma Blinkee.city uruchomiła właśnie swoje usługi na Węgrzech, w Chorwacji oraz Hiszpanii, a już wkrótce na polskie ekoskutery będzie można wsiąść również w Grecji oraz Szwecji. Dzięki integracji z firmą Straal, która jest dostawcą rozwiązań płatniczych, wchodząc na nowe rynki, firma oferująca skutery, nie musi poszukiwać lokalnych dostawców usług płatniczych oraz integrować swojego systemu z infrastrukturą wielu różnych agentów rozliczeniowych. Dla użytkowników skuterów oznacza to, że po dokonaniu jednorazowej rejestracji w systemie i zapisaniu w nim karty płatniczej, mogą korzystać z pojazdów gdziekolwiek te będą dostępne – bez potrzeby zakładania wielu różnych kont.

Skutery Blinkee.city można wypożyczać przy użyciu dedykowanej aplikacji. Pojazd rezerwuje się po dokonaniu rejestracji i podpięciu karty płatniczej lub zasileniu konta użytkownika odpowiednimi środkami. Należność za korzystanie z dwukołowców jest automatycznie pobierana z konta lub karty, po każdym zakończonym przejeździe.

Źródło: Straal


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy