Polski startup wśród zwycięzców SeedCampa

28-09-2009, 13:22

Codility.com - startup stworzony przez polskich programistów - znalazł się w grupie sześciu zwycięzców konkursu SeedCamp, którego finał odbył się w Londynie. Twórcy projektu otrzymają 50 tys. euro na jego rozwój, wezmą też udział w 3-miesięcznych warsztatach szkoleniowych.

Codility.com - zrzut ekranu strony głównej
fot. DI - Codility.com - zrzut ekranu strony głównej
Codility.com oferuje możliwość zdalnej, automatycznej oceny poziomu umiejętności programistów w procesie rekrutacji, szerzej pisaliśmy o nim w Dzienniku Internautów dwa tygodnie temu. Twórcami projektu są Grzegorz Jakacki, Tomasz Waleń, Tomasz Błaszczyk oraz Marcin Grodzicki z firmy UBIK Business Consulting, która jest udziałowcem w Codility.com.

W tegorocznej edycji SeedCampa, która odbyła się 21-25 września, wzięły udział 23 startupy. Obok Codility.com wyróżniono:

Marcin Grodzicki - jeden z twórców Codility.com
fot. DI - Marcin Grodzicki - jeden z twórców Codility.com
Dziennik Internautów przeprowadził krótką rozmowę z Marcinem Grodzickim, dyrektorem ds. rozwoju biznesu w firmie UBIK Business Consulting, który opowiedział o dalszych planach względem Codility.com.

Dziennik Internautów (DI): W jaki sposób twórcy projektu wyobrażają sobie jego rozwój?

Marcin Grodzicki (MG): Obecnie najważniejsze jest dla nas pozyskiwanie klientów. Już rozmawiamy z największymi graczami na rynku IT, więc przyszłość zapowiada się obiecująco. W najbliższym czasie planujemy również wiele działań promocyjnych, między innymi ogólnopolski konkurs dla młodych programistów, którzy chcieliby rozpocząć przygodę w świecie startupów. Współorganizatorem konkursu będzie udziałowiec Codility - firma doradcza UBIK Business Consulting, a patronem SeedCamp.

Grzegorz Jakacki - jeden z twórców Codility.com
fot. DI - Grzegorz Jakacki - jeden z twórców Codility.com
DI: Jak zostaną spożytkowane pieniądze otrzymane od organizatorów konkursu?

MG: Środki zostaną zainwestowane w rozwój aplikacji oraz promocję projektu na rynku międzynarodowym. Jednym z pierwszych kroków jest otwarcie biura w Londynie, ponieważ sieć połączeń biznesowych, jaka zbiega się europejskiej stolicy finansów, ma dla nas kluczowe znaczenie.

DI: Kiedy odbędą się i czego będą dotyczyć 3-miesięczne warsztaty szkoleniowe dla zwycięzców SeedCampa?

MG: Najbliższe 3 miesiące to ciężka praca nad rozwojem produktu i pozyskaniem klientów. SeedCamp jako fundusz oferuje nam wsparcie grupy ekspertów w dziedzinie prawa, finansów, marketingu czy technologii. Są to darmowe lub objęte obniżonymi stawkami usługi doradcze. Dodatkowo możemy korzystać z sieci relacji, jaką zbudował przez 2,5 roku działalności fundusz. Podsumowując - SeedCamp jest naszym partnerem w biznesie, oferującym nam niezbędne do odniesienia sukcesu zasoby.

Tomasz Waleń - jeden z twórców Codility.com
fot. DI - Tomasz Waleń - jeden z twórców Codility.com
DI: Jak oceniacie ogólny poziom projektów przedstawionych w tym roku na SeedCampie? Które wydały się Wam najbardziej interesujące?

MG: Wszyscy uczestnicy i mentorzy SeedCamp Week potwierdzają, że poziom projektów był w tym roku bardzo wysoki. Większość to gotowe produkty, a wiele ma już klientów i stabilne przychody. Ze zwycięzców naszą największą uwagę od początku zwróciło ServerDensity (BoxedIce) - oprogramowanie do monitorowania serwerów. Talasim, jordański serwis UGC oferujący treści komediowe, również robi duże wrażenie ze względu na wpływ, jaki potencjalnie może mieć na kulturę swojego regionu. Z firm, jakie nie weszły do zwycięskiej szóstki od początku kibicowaliśmy Wondergraphs - narzędziu do wizualizacji danych za pomocą wykresów.

DI: Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów.


Źródło: DI24.pl
Tematy pokrewne:  

tag sukcesytag startupytag seedcamptag Codility.com
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy