Polski serwis internetowy do generowania mowy

09-11-2011, 18:26

Każdą treść pobrana z internetu lub zapisana w formie dokumentu (PDF, Word, Excel itp.) można zamienić na plik MP3. Korzystanie z serwisu jest odpłatne, choć za krótkie teksy można zapłacić SMS-em.

Speech Editor może być wykorzystywany w pracy, do nauki, a także w celach prywatnych. Twórcy polecają go zarówno młodzieży, np. do odsłuchiwania materiałów do nauki czy wysyłania MMS-ów do znajomych, jak i ludziom biznesu, którzy w trakcie długich podróży służbowych będą mogli odsłuchiwać firmowe dokumenty.

Serwis Speech Editor
fot. - Serwis Speech Editor
Serwis daje możliwość odsłuchiwania materiałów pisanych, takich jak prezentacje, teksty naukowe, artykuły, napisy do filmów itp. Po wejściu na stronę użytkownik może wygenerować plik audio poprzez ręczne wpisanie tekstu do formularza lub wczytując plik z dysku. Po kliknięciu na przycisk „generuj mowę” zostaje stworzony plik, który użytkownik może przesłać e-mailem, MMS-em lub zapisać na dysku.

Czytaj też: Syntezator mowy IVONA przebija produkty TTS Microsoft i AT&T

Oprócz standardowej konwersji tekstu do pliku audio serwis umożliwia dodawanie za pomocą emotikonów takich emocji, jak np. płacz, śmiech, chrząknięcie, które następnie odtwarzane są w wersji głosowej. Speech Editor działa w dwóch wersjach: podstawowej i zaawansowanej. Ta druga umożliwia dowolne ustawienie parametrów generowanego pliku audio (rodzaj lektora, głośność, tonacja, tembr głosu, szybkość odtwarzania itp.). Pobrany materiał może być odsłuchany w wersji polskiej lub angielskiej.

Serwis jest odpłatny i pozwala na wygenerowanie pliku audio z krótkich tekstów (do 300 znaków) za opłatą ryczałtową około 3 zł płatnych SMS-em. Teksty powyżej tego limitu są generowane za opłatą w wysokości jednego grosza za znak. Twórcą serwisu jest firma Interactive Voice News Sp. z o.o.

Speech Editor dostępny pod adresem: www.speech-editor.com


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031