Polska platforma crowdfundingowa nominowana do Future Unicorn Award 2019

21-02-2019, 22:10

Platforma Patronite.pl pomaga młodym twórcom pozyskiwać finansowanie na rozwój swojego talentu. Znalazła się ona wśród finalistów międzynarodowego konkursu dla młodych firm technologicznych – Future Unicorn Award 2019.

Future Unicorn Award to nagroda przyznawana małym i średnim przedsiębiorstwom z całej Europy, które w przyszłości mają szansę stać europejskimi gigantami technologicznymi. Jej fundatorem jest Digital Europe - europejska organizacja skupiająca organizacje branży cyfrowej i nowoczesnych technologii z całej Europy – należy do niego także Cyfrowa Polska.

W tym roku do konkursu nominowano 16 firm technologicznych, które funkcjonują w różnych sektorach gospodarki, m.in. finansowym, edukacyjnym, zdrowotnym czy energetycznym.

Po raz pierwszy szansę na zdobycie tej prestiżowej nagrody miał polski startup. Digital Europe w uzasadnieniu do nominacji dla Patronite.pl zauważyło, że projekt w ciągu zaledwie trzech lat stał się największą marką crowdfundingową w Polsce. Może polska platforma konkursu nie wygrała, ale ma nadal ambitne plany na swój rozwój - zwiększenie skali działalności na całą Europę.

Statuetka Future Unicorn Award trafiła do wybrańców 21 lutego podczas konferencji Masters of Digital.  Zwycięzcami konkursu zostały MaaS Global, Teslasuit and Umbraco.

Źródło:Cyfrowa Polska


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy