Polska konkurencja dla Google Goggles

26-05-2011, 12:01

Rozpoznawanie obiektów na podstawie ich zdjęć spotkało się z zainteresowaniem również naszych rodzimych twórców aplikacji.

Microsoft zapowiedział niedawno, że w aktualizacji do Windows Phone o nazwie kodowej "Mango" znajdziemy m.in. możliwość wyszukiwania obiektów na podstawie ich zdjęć. Choć rozwiązanie nie jest nowe, ze względu na swoją wygodę staje się coraz popularniejsze.

>>Czytaj także: Microsoft zatrudnił nastolatka, który włamał się do Xbox Live

Sonda
Polskie rozwiązanie jest lepsze niż technologia Google'a?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Okazuje się, że również nasza rodzima firma iTraff Technology pracuje nad technologią rozpoznawania zdjęć. Jak chwalą się jej twórcy, może ona skutecznie rywalizować z tą, którą jakiś czas temu zaprezentowało Google.

Przypomnijmy, że usługa Goggles od wyszukiwarkowego giganta potrafi odczytywać tekst, rozpoznawać książki czy plakaty, a nawet rozwiązywać sudoku.

Polskie rozwiązanie, którego zwieńczeniem jest aplikacja SaveUp dla iPhone'a, zadebiutowało na początku roku i na razie radzi sobie wyłącznie z rozpoznawaniem książek (potrafi również porównywać ich ceny). W bazie narzędzia jest ich już ponad 200 tys., a dzięki zaawansowanemu silnikowi, jaki stworzyli deweloperzy, wkrótce prawdopodobnie pojawi się możliwość rozpoznawania innych przedmiotów.

Czy aplikacja rzeczywiście zwraca wyniki dużo trafniejsze niż konkurencyjne narzędzie Google? Najlepiej przekonać się samemu po pobraniu całości za darmo z App Store.

>>Czytaj także: Kolejne włamanie do Sony: "chcieliśmy was bardziej pogrążyć"


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.