Polska Grupa Supermarketów wspiera polską sztukę. „Iron Universe” Adriana Voznego w lutym w Galerii Lufcik

06-02-2018, 23:53

Top Market, Minuta8 oraz marka O! Dobre Pewne Twoje zostały partnerami wernisażu młodego polskiego artysty – Adriana Voznego. Start wyjątkowej wystawy inspirowanej kosmosem - „Iron Universe” -  już 7 lutego 2018 roku w Galerii Lufcik w Warszawie.

iron universe

Iron Universe to ambitny projekt, który jest autorską wizją konstrukcji wszechświata. Adrian Vozny sięgając do nietypowych materiałów i używając ciekawych technik stworzył ujmujące dzieła, które przybliżają nam kosmos. Artysta formatem obrazów nawiązuje do ogromu wszechświata, większość prac jest w rozmiarze 2x1m . Projekt powstał z inspiracji astrologią i astrofizyką, które uczą że większość pierwiastków ciężkich, czyli składowych ziemskich metali, powstało w zderzeniach gwiazd neutronowych i dotarło na nasza planetę z kosmosu.

Polska Sieć Supermarketów, skupiająca blisko 600 sklepów w całej Polsce m.in. pod markami Top Market oraz Minuta8, została jednym z patronów wystawy Adriana Voznego, którą podziwiać będzie można 7 oraz 8 lutego w warszawskiej Galerii Lufcik.

- Cieszymy się, że możemy wesprzeć Adriana w organizacji wernisażu „Iron Universe”. Dostrzegamy jego wyjątkowy talent i liczymy, że już wkrótce jego kariera nabierze jeszcze większego rozpędu – twierdzi Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów.

Adrian Vozny (ur. 1984 r.) to pochodzący z Rzeszowa aktor oraz fotograf. Jest portrecistą lecz równie dobrze czuje się w fotografii kreacyjnej i konceptualnej. Inspiracje fotograficzne czerpie z prac cenionych artystów m.in. Zdzisława Beksińskiego, Andy’ego Warhola, Jerzego Grotowskiego, a malarskie od Anselma Kiefer czy Jeana-Michel’a Basquiat’a.

Vozny znany jest przede wszystkim z projektów fotograficznych: Kreacje Osobowości  i Obsesja Kreacji, będące cyklem męskich portretów gwiazd z Reprezentacji Artystów Polskich. Oba projekty były szeroko obecne w mediach, gdzie rozsławiły nazwisko artysty.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. ODO 24


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.